Ryszard Sobolewski, dziennikarz, fotoreporter i podróżnik wystawia swoje prace z podróży po Ameryce Łacińskiej w Centrum Handlowym „Kaszuby” w Wejherowie. W otwarciu wystawy pod nazwą „Tygiel kultur – Podróże po Ameryce Łacińskiej” uczestniczyła Martha Chauvarri Dupuy – Ambasador Peru w Polsce. Wystawę objęły patronatem honorowym ambasady trzej krajów: Kuby, Peru i Ekwadoru.

Podczas otwarcia Ryszard Sobolewski oprowadzał po swojej wystawie opowiadając o podróżach i podając bliższe szczegóły dotyczące poszczególnych miejsc, które uwiecznił na swoich fotografiach. Powiedział, że kulturą Indian południowoamerykańskich, szczególnie Inków i Azteków, interesował się do dziecka. Wzorem podróżnika był dla niego zawsze Toni Halik. W tym roku Sobolewski już trzy razy był w Ameryce  Południowej. Był też m.in. na Przylądku Horn i na ekwadorskich wyspach Galapagos. Ponadto miał zaszczyt uczestniczyć w konferencji prezydenta Meksyku Calderona w jego prywatnej rezydencji, jako jeden z 20. dziennikarzy całego świata i jedyny z Polski.


Uczestniczący w wernisażu wiceprezydent Bogdan Tokłowicz powiedział, że obecność ambasador Peru w Wejherowie ma charakter historyczny, bowiem jest to pierwsza taka wizyta. Pani Martha Chauvarri Dupuy pełni funkcję Ambasadora w Polsce od roku i pierwszy raz przebywała na polskim wybrzeżu. Aby lepiej poznać Polskę i Polaków podjęła studia na filologii polskiej i uczy się języka polskiego. Wcześniej Pani Ambasador zwiedziła ratusz i spotkała się z Prezydentem Wejherowa Krzysztofem Hildebrandtem. Następnego dnia wystawę Ryszarda Sobolewskiego obejrzał w Wejherowie również ambasador Ekwadoru Fabian Valivieso.
Wystawę zorganizowały wspólnie: Wejherowskie Centrum Kultury, Centrum Handlowe „Kaszuby” i Akademia Złotego Wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.