Śladami Tony Halika

06 października 2010r. | Drukuj

Ryszard Sobolewski, dziennikarz, fotoreporter i podróżnik wystawia swoje prace z podróży po Ameryce Łacińskiej w Centrum Handlowym „Kaszuby” w Wejherowie. W otwarciu wystawy pod nazwą „Tygiel kultur – Podróże po Ameryce Łacińskiej” uczestniczyła Martha Chauvarri Dupuy – Ambasador Peru w Polsce. Wystawę objęły patronatem honorowym ambasady trzej krajów: Kuby, Peru i Ekwadoru.

Podczas otwarcia Ryszard Sobolewski oprowadzał po swojej wystawie opowiadając o podróżach i podając bliższe szczegóły dotyczące poszczególnych miejsc, które uwiecznił na swoich fotografiach. Powiedział, że kulturą Indian południowoamerykańskich, szczególnie Inków i Azteków, interesował się do dziecka. Wzorem podróżnika był dla niego zawsze Toni Halik. W tym roku Sobolewski już trzy razy był w Ameryce  Południowej. Był też m.in. na Przylądku Horn i na ekwadorskich wyspach Galapagos. Ponadto miał zaszczyt uczestniczyć w konferencji prezydenta Meksyku Calderona w jego prywatnej rezydencji, jako jeden z 20. dziennikarzy całego świata i jedyny z Polski.


Uczestniczący w wernisażu wiceprezydent Bogdan Tokłowicz powiedział, że obecność ambasador Peru w Wejherowie ma charakter historyczny, bowiem jest to pierwsza taka wizyta. Pani Martha Chauvarri Dupuy pełni funkcję Ambasadora w Polsce od roku i pierwszy raz przebywała na polskim wybrzeżu. Aby lepiej poznać Polskę i Polaków podjęła studia na filologii polskiej i uczy się języka polskiego. Wcześniej Pani Ambasador zwiedziła ratusz i spotkała się z Prezydentem Wejherowa Krzysztofem Hildebrandtem. Następnego dnia wystawę Ryszarda Sobolewskiego obejrzał w Wejherowie również ambasador Ekwadoru Fabian Valivieso.
Wystawę zorganizowały wspólnie: Wejherowskie Centrum Kultury, Centrum Handlowe „Kaszuby” i Akademia Złotego Wieku.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaWejherowo
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze