fot. Julia Nowak

Już po raz trzeci w ramach obchodu uroczystości Odpustowych dziewięć drużyn przystąpiło do rywalizacji na boisku KS Leśnik Cewice 15 sierpnia w Letnim Turnieju Piłkarskim o Puchar Wójta Gminy Cewice.

fot. Julia Nowak
fot. Julia Nowak

Mimo upału na trybunach zasiadła spora grupa kibiców. Na początku swoje mecze rozegrali młodzi adepci piłkarstwa drużyn złożonych z dziewcząt i chłopców z terenu gminy Cewice, którzy swą przygodę z piłką pod okiem trenerów z Akademii Piłkarskiej rozpoczęli w czerwcu tego roku i nadszedł czas, aby zaprezentować szerszej publiczności efekty ich wspólnej pracy. Do rywalizacji przystąpiły w nowych strojach, które były jedną z nagród w Turnieju. Rywalami drużyn Lwa/Leśnika Cewice byli ich rówieśnicy z Lęborka. Jak to w sporcie bywa cytując klasyka „mecz można wygrać, przegrać albo zremisować” w rywalizacji roczników 2007 i 2008 lepsi okazali się młodzi adepci z Cewic, natomiast w meczu pomiędzy drużynami z roczników 2006 i starszych lepiej sobie poradziła drużyna z Lęborka. Tuż po zakończeniu rywalizacji, mimo żaru lejącego się z nieba drużyny pokonane chciały natychmiast rozegrać mecze rewanżowe. Na zakończenie z rąk Wójta Gminy Jerzego Pernala oraz członków zarządu KS Leśnik drużyny otrzymały puchary, a wszyscy zawodnicy i zawodniczki otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Następnie do rywalizacji przystąpiły drużyny seniorskie. Po kilku godzinach rywalizacji na dwóch przygotowanych boiskach pierwsze miejsce i Puchar Wójta Gminy Cewice obroniła drużyna złożona z zawodników miejscowego Leśnika – Kazamaty Łebunia, drugie miejsce zajęła drużyna złożona z zawodników i kibiców Leśnika – Fanatyczni Cewice, a trzecie drużyna „Koni”. Najlepszym bramkarzem turnieju (4 wpuszczone gole) został Dariusz Siwek, królem strzelców (13 goli zdobytych) został Paweł Bulczak, a najlepszym zawodnikiem wybrano Miłosza Naczk. Wszyscy zawodnicy reprezentowali zwycięską drużynę Kazamaty Łebunia. Z rąk Wójta Jerzego Pernala, Senatora Kazimierza Kleiny, Dyrektor GCK w Cewicach Dominki Bardowskiej oraz sędziów zawodów Dariusza Cygerta oraz Adama Nowak drużyny   i wyróżnieni zawodnicy otrzymały puchary, statuetki, dyplomy i pamiątkowe medale.

W czasie, gdy na boisku zawodniczki i zawodnicy wylewali pot tuż obok w „Domku sportowca” kilkudziesięciu zawodników z ternu powiatu lęborskiego rywalizowało w II Turnieju Karcianym BAŚKA o Puchary i nagrody ufundowane przez Senatora RP Kazimierza Kleinę. Kolejność nagrodzonych:

  • I miejsce Marian Dampc z Lęborka
  • II miejsce Józef Michniewicz z Lęborka
  • III miejsce Sycha Wiesław z Lęborka
  • IV miejsce Jan Makurat z Cewic
  • V miejsce Marian Dettlaff z Cewic
  • VI miejsce Norbert Gafke z Lęborka.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i organizację wydarzenia.

Wydarzenia zostały zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury w Cewicach, Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie o. Cewice, Klub Sportowy LEŚNIK-CEWICE oraz Stowarzyszenie Kibiców Leśnika.

III Letni Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Cewice został zorganizowany dzięki dotacji Gminy Cewice w ramach zleconego do realizacji zadania publicznego.

Do zobaczenia za rok.

Adam Nowak

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.