fot. KWP Gdańsk

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 27-latka, u którego znaleźli prawie 6 kilogramów dopalaczy. Mężczyzna usłyszał zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o areszt. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

fot. KWP Gdańsk
fot. KWP Gdańsk

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informację, że w pobliżu Kościerzyny młody mężczyzna ma przewozić w samochodzie znaczne ilości niedozwolonych środków odurzających tzw. „nowych narkotyków”.

Przedwczoraj około południa w jednej spod kościerskich miejscowości policjanci zatrzymali 27-latka. W jego samochodzie mundurowi znaleźli 5 kilogramów dopalaczy. W trakcie przeszukania jego domu funkcjonariusze znaleźli kolejne prawie pół kilograma zakazanych substancji.

W pewnym momencie do zatrzymanego mężczyzny przyjechało dwóch 19-latków, którzy zamierzali kupić dopalacze. Oni także zostali zatrzymani. Mieli przy sobie 7 tys. złotych, prawdopodobnie przeznaczonych na zakup nielegalnych środków. Zabezpieczone substancje przekazano do badań laboratoryjnych. Po badaniach okazało się, że 5 kilogramów to dopalacze, a pozostałe 400 gramów to narkotyki. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych substancji to ponad 320 tys. złotych.

27-latek usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o areszt. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.