13 czerwca w amfiteatrze przy Gminnym Centrum Kultury w Cewicach odbędzie się druga edycja Przeglądu Zespołów Muzycznych i Kapel Garażowych, organizowana przez cewicki oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego. W tym roku o główną nagrodę rywalizować będzie 12 zespołów i kapel z całego Pomorza.

kapele-garazowe-cewice-2015

– Do konkursu zgłosiło się 24 wykonawców z różnych zakątków północnej Polski. Jury wytypowało 10 zespołów, przyznaliśmy także dwa dodatkowe miejsca tzw. „Dzikie karty” dla młodych wykonawców z Lęborka – mówi Adam Nowak, prezes Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego Oddział w Cewicach.

Na scenie w Cewicach wystąpią: Amnezja (Nowa Wieś Lęborska), Black Balloon (Słupsk), Crazy (Człuchów), Haraszo (Trójmiasto), HERBAL (Gdańsk), Mayoness (Lębork) OTHIS (Koszalin), Partyzantów 18 (Słupsk), PodeszFa (Gdańsk), Sto Milionów (Koszalin), Reymond (Lębork – Dzika karta), NO i Fajnie (Lębork – Dzika karta).

Duża liczba artystów, którzy zgłosili się do konkursu nie dziwi, bo do wygrania jest aż 25-godzinna profesjonalna sesja nagraniowa, którą funduje patron medialny imprezy Radio Koszalin. Organizatorzy przewidzieli także dodatkowe nagrody i wyróżnienia dla pozostałych zespołów.

Przegląd rozpocznie się 13 czerwca (sobota) w amfiteatrze przy GCK w Cewicach o godz. 14:00. Do godziny 19:30 potrwają przesłuchania zespołów – dla każdego przewidziano 20-minutową prezentację. O godz. 20:00 odbędzie się podsumowanie i wręczenie nagród. Później na scenie pojawią się laureaci ubiegłorocznej edycji Przeglądu, zespół One Future. Od godz. 22:00 do wczesnego rana potrwa zabawa taneczna z DJ-em.

Więcej informacji o zespołach i programie imprezy można znaleźć na stronie www.kapelegarazowe.pl oraz na fanpage’u www.facebook.com/kapelegarazowe

Patronat honorowy nad imprezą objął Senator RP Kazimierz Kleina oraz Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu współfinansowanego przez powiat lęborski i gminę Cewice oraz Fundusz Akumulator Społeczny.

Organizatorzy wydarzenia: Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie Oddział w Cewicach, Gminne Centrum Kultury w Cewicach, Gmina Cewice, Powiat Lęborski, Miasto Lębork, Stowarzyszenie Młodzież Muzyka Morze, Lęborskie Centrum Kultury Fregata. Partnerzy: Drożdżownia MIX Maszewo, Meyn Polska sp. z o.o. Patronat medialny: Radio Koszalin, Express Powiatu Lęborskiego, Gazeta Kaszubska, Portal Gitarowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.