KPP Lębork

Od 1 kwietnia nowym Komendantem Powiatowym Policji w Lęborku jest nadkomisarz Krzysztof Świątczak. Dotychczasowy szef lęborskich funkcjonariuszy insp. Jacek Partyka, odszedł na zasłużoną emeryturę.

KPP Lębork
KPP Lębork

W środę o godzinie 11.00 w lęborskiej komendzie rozpoczęła się uroczystość wprowadzenia nowego komendanta. Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, nadkom. Mariusz Hajduk złożył meldunek. Insp. Marian Szlinger, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku wręczył rozkaz personalny o powołaniu nadkom. Krzysztofa Świątczaka na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku.

Krzysztof Świątczak służbę w Policji rozpoczął w 1988 roku i od początku związał się z lęborską policją. Najpierw jako funkcjonariusz służby patrolowej, dzielnicowy, aby następnie swoją służbę związać z pionem kryminalnym. W latach 2005 – 2012 był Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego lęborskiej komendy. Od 2012 roku pełnił służbę na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Lęborku.

Po odejściu na świadczenie emerytalne w lutym b.r. insp. Jacka Partyki, dzisiaj mianowany Komendant będzie nowym szefem lęborskiej policji.

Na zakończenie uroczystości, nowo mianowany Komendant podziękował obecnym na spotkaniu Naczelnikom i Kierownikom poszczególnych wydziałów za bardzo dobre wyniki zamykające miniony I kwartał b.r. i prosił przekazać podziękowania dla funkcjonariuszy, dzięki którym osiągnięcie takich wyników było możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.