niebieskiskarb.pl

W dniach 8-10 kwietnia odbywać się będą obchody II Światowego Dnia Autyzmu w Powiecie Lęborskim. W tym roku rozpoczynają się one Marszem dla Autyzmu. Będzie to manifestacja solidarności z osobami autystycznymi.

[youtube_sc url=https://youtu.be/_nPp8Ved4EA]

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w marszu spotkają się 8 kwietnia o godzinie 17.00 na ul. Staromiejskiej przy banku PKO BP w Lęborku, by wspólnie udać się na Plac Pokoju. Po Marszu, o godz. 18.00 w Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła zostanie odprawiona Msza Św. w intencji osób i rodzin dotkniętych autyzmem. Po nabożeństwie budynek Muzeum symbolicznie rozświetli się niebieskim kolorem.

W czwartek, 9 kwietnia o godz. 18.00 kino „Fregata” zaprasza na bezpłatny seans filmu fabularnego prod. USA „Temple Grandin”. Jest to biograficzna opowieść o wyjątkowej, cierpiącej na autyzm kobiecie, która mimo choroby zdobywa wykształcenie i odnosi sukces w branży zdominowanej przez mężczyzn. Wyjątkowa historia o wytrwałości i cierpliwości. Film uhonorowany Złotym Globem i 7 nagrodami Emmy.
niebieskiskarb.pl
niebieskiskarb.pl

Okazją do wymiany doświadczeń i poglądów osób zawodowo stykających się z autyzmem będzie Konferencja „Wspomaganie, terapia i edukacja osób z autyzmem”. Konferencja rozpocznie się 10 kwietnia o godz. 13.00 w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku. Udział w niej jest bezpłatny. Prelegentami będą specjaliści z zakresu terapii zaburzeń autystycznych. W tym roku szczególny nacisk położony zostanie na integrację sensoryczną. Każdy uczestnik konferencji o autyzmie otrzyma bezpłatnie książkę prof. dr hab. Ewy Pisuli, „Autyzm – przyczyny, symptomy, terapia”.  Przed w trakcie i po Konferencji kiermasz książek specjalistycznych prowadzić będzie Wydawnictwo Harmonia. Szczegółowy program Konferencji dostępny jest na stronie internetowej www.niebieskiskarb.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.