fot. Iwona Poźniak / SP z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku

28 marca w Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbył się XIX Festiwal Piosenki Marynistycznej „Łajba 2015”. Festiwalowi towarzyszył XVII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny i XIV Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski o „Laur słupskich kotwic” – oba o tematyce marynistycznej.

fot. Iwona Poźniak / SP z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku
fot. Iwona Poźniak / SP z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku

Głównym organizatorem „Łajby 2015” jest Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 im. kmdr por. Stanisława Hryniewieckiego w Słupsku. Współorganizatorem Festiwalu była Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego. Festiwalowi patronował senator RP – Kazimierz Kleina oraz kapitan żeglugi wielkiej Andrzej Królikowski – prezes Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej.

Oficjalnego otwarcia Festiwalu dokonał dyrektor SP 9 w Słupsku – Paweł Dajer. Podczas uroczystości wręczenia nagród laureatom Festiwalu oraz nagrodzonym w towarzyszących „Łajbie” konkursach: plastycznym i dziennikarskim, głos zabrał senator Kazimierz Kleina, który podkreślił wagę wszelkich form edukacji morskiej, podejmowanych i propagowanych w naszym regionie oraz Marek Biernacki – wiceprezydent Słupska, który zwrócił uwagę na historię i tradycję Festiwalu Piosenki Marynistycznej Łajba, organizowanego przez SP 9 w Słupsku, a także wielość działań w zakresie edukacji morskiej prowadzonych przez słupską „Dziewiątkę” na co dzień.

Eliminacje konkursowe Festiwalu Piosenki Marynistycznej rozegrane zostały w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. 30 wykonawców ze szkół podstawowych ze Słupska, Gdyni, Helu, Ustki, Zaleskich, Wytowna, Główczyc i Kobylnicy oceniało jury w składzie: przewodnicząca: Anna Chodyna – instruktor kulturalno-artystyczny w CSzMW w Ustce, wokalistka; członkowie: Piotr Merecki – dziennikarz radiowy, muzyk, wokalista, Bartosz Kieresiński – właściciel Niepublicznej Placówki Artystycznej Yamaha – Szkoła Muzyczna, muzyk i kompozytor, Ewa Misiewicz – konsultant ds. muzyki i muzykoterapii oraz dydaktyki sztuki w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, wykładowca Akademii Pomorskiej w Słupsku; sekretarz: Angelika Kujawska-Kożuchowska – nauczyciel muzyki w SP 9 w Słupsku.

W kategorii solistów III miejsce zajęła Wanessa Kaniewska z Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku, przygotowana przez Daniela Spoczyńskiego. II miejsce przypadło Julii Wałcerz z Gminnego Ośrodka Kultury w Główczycach, przygotowanej przez Rafała Przybyło, a I miejsce zajęła Karolina Guzowska, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce, przygotowana przez Bożenę Świedzińską. Nagrodą za I miejsce dla solisty był rejs po Zatoce Puckiej, ufundowany przez prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej, kapitana żeglugi wielkiej Andrzeja Królikowskiego, statuetka – nagroda ufundowana przez dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku, Tomasza Bobina oraz pamiątkowy medal – nagroda ufundowana przez komandora Roberta Kozackiego – komendanta Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.

W kategorii zespołów III miejsce przyznano grupie Melodyjka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce, przygotowanej przez Bożenę Świedzińską, II miejsce zajął zespół Urwisy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku, przygotowany przez Ewę Chowaniec, I miejsce w tej kategorii zajął zespół Ostinato ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku, przygotowany przez Grzegorza Uszkiewicza. Za zdobycie I miejsca zespół Ostinato wygrał rejs na Bornholm ufundowany przez Kołobrzeską Żeglugę Pasażerską, statuetkę – nagrodę ufundowaną przez dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku, Tomasza Bobina oraz rytgraf, ufundowany przez generała broni pilota Lecha Majewskiego – Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Za zajęcie II miejsca zespół Urwisy wygrał rejs po Bałtyku statkiem hydrograficznym Marzenka.

Jury przyznało też wyróżnienia, które otrzymali: Ksenia Rachwalska – z Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku (opiekun: Bogusława Plebanek), Natalia Tochowicz – ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdyni (opiekun: Łukasz Jabłoński i Arkadiusz Tochowicz), Błażej Bukowski – ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku (opiekun: Wiesława Imiołczyk), zespół Dalej Tylko Morze – z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Helu (opiekun: Krzysztof Kamiński), zespół wokalno – instrumentalny DO-RE-MI – ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku (opiekun: Monika Muszyńska i Alicja Skrzypińska), zespół Tęcza – ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku (opiekun: Natalia Hnatów), zespół Czwóreczka – ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku (opiekun: Tomasz Ozdoba).

Podczas uroczystego finału Festiwalu uhonorowano statuetkami, nagrodami rzeczowymi i dyplomami laureatów XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i XIV Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego o „Laur słupskich kotwic”. Szczegółowe wyniki XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i XIV Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego o „Laur słupskich kotwic” dostępne są na stronie internetowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku: www.sp9.slupsk.pl w zakładce „Łajba”.

Ogółem we wszystkich konkursach związanych z „Łajbą 2015” udział wzięło 548 uczniów.

Gazetka Festiwalowa <<< Łajba 2015 Gazetka Festiwalowa >>>

Galeria

fot. Iwona Poźniak / SP z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 w Słupsku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.