fot. GK

Corocznym zwyczajem, w ostatnią niedzielę karnawału, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bukowinie odbył się zapustowy koncert.

fot. GK
fot. GK

Koncert pod dyrekcją Huberta Szczypiorskiego wykonał Chór Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Bukowiny i Chór Gminy Cewice przy muzyce Symfoników Gdańskich. Publiczność wysłuchała światowe przeboje muzyki symfonicznej jak Marsz Radetzkiego, utwory kaszubskie, a także polskie. Przy znanych melodiach refreny śpiewała cała sala. Swoim repertuarem i występami koncert urozmaicił Tomasz Fopke, który oprócz śpiewu zabawiał publiczność także wierszami Jana Brzechwy we własnym tłumaczeniu na język kaszubski.

Zupełną nowością na bukowińskich zapustach był w tym roku utwór wykonany przez Andrzeja Szczypiorskiego na wyjątkowym instrumencie marimbie. W przerwie oraz po występach gości zaproszono na tradycyjny kaszubski poczęstunek przygotowany przez gospodynie z Bukowiny.

Koncertu wysłuchali samorządowcy z gminy Cewice i powiatu lęborskiego, a także Kazimierz Kleina, przewodniczący Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego. – To co dzieje się tutaj w szkole to coś niesamowitego, że udaje się zaprosić takich wspaniałych artystów. Dziękuję wam, mieszkańcom i Stowarzyszeniu Rozwój Bukowiny, że z takim zaangażowaniem dbacie o nasze kaszubskie tradycje – mówił senator.

Na zakończenie Andrzej Cyman, prezes Stowarzyszenia Rozwój Bukowiny, podziękował wszystkim mieszkańcom i sponsorom za pomoc w przygotowanie tego cyklicznego wydarzenia, oraz całoroczną pracę.

Stowarzyszenie Rozwój Bukowiny prowadzi Zespół Szkolno-Przedszkolny, remontuje i modernizuje użyczone budynki oraz daje dzieciom możliwość większego rozwoju poprzez organizację wielu dodatkowych zajęć w różnorodnym zakresie. Działalność stowarzyszenia można wesprzeć przekazując 1% podatku, wpisując w deklaracji nr KRS 0000273302.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.