fot. www.kazimierzkleina.pl

Na zaproszenie Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska w Brukseli doszło do spotkania z Kaszubskim Zespołem Parlamentarnym. Członkowie zespołu rozmawiali z przewodniczącym o projektach realizowanych na Pomorzu.

fot. www.kazimierzkleina.pl
fot. www.kazimierzkleina.pl

W spotkaniu uczestniczyli przewodniczący Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego senator Kazimierz Kleina, członek zespołu senator Edmund Wittbrodt oraz senator Marek Ziółkowski.

– Podczas spotkania, rozmawialiśmy na wiele tematów związanych z polityką europejską, także polską. Ale dla nas najważniejsze były te mające wymiar regionalny, kaszubski – mówi senator Kazimierz Kleina.

Donald Tusk bardzo interesował przedsięwzięciami realizowanymi w województwie pomorskim. Dyskutowano m.in. na temat godnego upamiętnienia dorobku prof. Gerarda Labudy. Zgodnie ustalono, że ta inicjatywa powinna być zrealizowana w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Równocześnie mówiono o potrzebie utworzenia muzeum pomorskiego czyli kaszubskiego, które obejmowałoby całą tradycję naszego regionu od Szczecina po Gdańsk

– Powinno być to muzeum pokazujące idee pomorską, ludzi, kulturę i język. Taki projekt chętnie wspierałby Przewodniczący Rady Europejskiej i cały Kaszubski Zespół Parlamentarny – dodaje Kazimierz Kleina.

Podczas spotkania przewodniczący Kazimierz Kleina wręczył Donaldowi Tuskowi w imieniu Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego specjalnie przygotowaną na to spotkanie tabakierę z napisem Wiedno Kaszëbë.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.