opis / fot. mat. promocyjne

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na kolejne wydarzenie dla miłośników ambitnych dźwięków. Już 7 listopada 2010 roku na scenie przy ulicy Gdańskiej 12 zaprezentuje się trio jazzowe  MaMuGe 3.

Jest to grupa polsko-amerykańska, której lideruje saksofonista Maciej Obara. Razem z nim zagrają Harvey Sorgen (perkusja) i John Lindberg (bas) – uznani w Stanach Zjednoczonych muzycy jazzowi.

– To kolejna gratka dla miłośników jazzu w Lęborku – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. – Grupa zagra jedynie siedem koncertów w Polsce, w tym w Lęborku. Będą promowali swoją najnowszą płytę. Po raz kolejny lęborczanie będą mogli u siebie posłuchać jazzu na najwyższym światowym poziomie.

MaMuGe 3 / fot. mat. promocyjne

Koncert odbędzie się w niedzielę, 7 listopada 2010 roku. Początek o godzinie 20.00. Bilety w cenie 18 złotych w sprzedaży pojawią się od 11 października. Wejściówki będzie można nabyć w Galerii „Fregata” przy ulicy Reja 28(od poniedziałku do piątku w godzinach od 12 do 16) oraz w kasie Kina „Fregata” przy ulicy Gdańskiej 12. Zachęcamy do wcześniejszego nabywania biletów.

Najnowsza płyta MaMuGe 3, którą zespół będzie promował w Lęborku, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem środowiska jazzowego, a o sukcesie płyty może świadczyć recenzja Tomasza Stańko: „Już pierwsze dźwięki najnowszej płyty Macieja Obary wzruszyły mnie, wprowadziły w czar tej muzyki (…) Jego muzyka jest silna, dojrzała, głęboka, pełna czaru, piękna. Jest jego własna.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.