fot. nadesłane

Solistka Weronika Pryczkowska oraz zespoły „Spiéwné kwiôtczi” działający pod egidą Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Baninie zrealizowali nowe pastorałki i kolędy.

fot. nadesłane
fot. nadesłane

Dziecięce „Spiéwné kwiôtczi” nagrały trzy utwory. Pierwszy z nich to pieśń adwentowa „Na rôrotë” z muzyką Wacława Kirkowskiego. Do kolejnej również autorem nut jest ten sam kompozytor z Sianowa. Nosi tytuł „Na pasterkã”. Kompozytorem trzeciej, o tytule „Gwiżdże”, jest z kolei utytułowany Jerzy Stachurski z Czeczewa zrzeszony w Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych, który także jest autorem muzyki do dwóch nowych pastorałek „Swiãti kùmk” oraz „Gòdowi wspòmink”. Teksty do wszystkich utworów napisał członek Związku Literatów Polskich, Eugeniusz Pryczkowski.

fot. nadesłane
fot. nadesłane

Nowe utwory są bardzo nastrojowe. Wyrażają oczekiwanie na nadejście i radość z narodzenia Chrystusa, inne w niezwykle subtelny sposób skłaniają do rozważania nad istotą tego faktu.

Do wszystkich zrealizowano już teledyski. Pierwsze z nich można już słuchać i oglądać na antenie TV Wybrzeże w programie „Spiéwné ùczbë”, który nieprzypadkowo nawiązuje nazwą do „Spiéwnëch kwiôtków”. (jd)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.