fot. ZS NWL

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej we współpracy z UKS ,,Tęcza’’ zdobyli środki finansowe z konkursu grantowego Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY  współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach FIO i współpracy ze Stowarzyszeniem EDUQ w Lęborku. Na terenie szkoły realizowane były projekty ,,Zajęcia z młodymi odkrywcami’’, ,,Turniej Mikołajkowy w piłkę nożną’’ i ,,Mój przyjaciel Miś’’.

fot. ZS NWL
fot. ZS NWL

,,Zajęcia z młodymi odkrywcami’’ to inicjatywa mająca na celu poszerzenie wiedzy chemicznej u dzieci uczących się w Zespole Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej, wyrabianie umiejętności samodzielnej i twórczej pracy indywidualnej i zbiorowej, kształcenie wśród dzieci umiejętności stawiania problemów oraz ich rozwiązywanie. Dzięki dofinansowaniu zakupiono niezbędne odczynniki chemiczne potrzebne do przeprowadzania eksperymentów takich jak: sprawdzanie właściwości wodorotlenków, badanie wpływu kwasów na różne substancje czy też wykrywanie glukozy w produktach.

fot. ZS NWL
fot. ZS NWL

,,Mój przyjaciel miś’’ to inicjatywa , która polegała na stwarzaniu sytuacji zachęcających dzieci do czytania poprzez spotkania uczniów starszych z młodszymi i udział we wspólnych zabawach czytelniczych. W ramach projektu odbyły się także „Spotkania z książką” realizowane w bibliotece szkolnej i świetlicy. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w Turnieju „Zabawy z misiem”, konkursach związanych z tym bohaterem literackim i stworzyli galerię jego portretów.

fot. ZS NWL
fot. ZS NWL

,,Turniej Mikołajkowy w piłkę nożną’’ to inicjatywa zmierzająca do rozwinięcia wśród uczniów działań ukierunkowanych na wolontariat, zachęcenie ich do podejmowania działań na rzecz młodszych kolegów oraz rozwoju zainteresowań związanych z podejmowaniem aktywności fizycznej. Starsi koledzy przygotowują turniej piłkarski dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej, którzy nie biorą udziału w regularnych rozgrywkach ligowych piłki nożnej. Wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały puchary i słodycze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.