Pierwsze dziecko w kartuskim Oknie Życia

03 grudnia 2014r. | Drukuj

W Oknie Życia w Kartuzach znaleziono noworodka. To chłopczyk. Dziecko było nieco wyziębione ale jego stan lekarze oceniają jako dobry.

fot. sxc.hu (archiwum)

fot. sxc.hu (archiwum)

2 grudnia przed godziną 5.00 rano w kartuskim Domu Dziecka rozległ się alarm. Okazało się, że w Oknie Życia działającym przy placówce znajduje się noworodek. Jest to pierwsze dziecko, które tu trafiło. Okno Życia istnieje u sióstr od 11 lutego tego roku.

Chłopiec był lekko wyziębiony i miał świeżo odciętą pępowinę, co świadczyło o tym ,że poród musiał odbyć się niedawno.  Wezwano pogotowie, które zabrało go do szpitala. Tam umieszczono go w inkubatorze. Chłopiec waży ponad 3 kg. Dziecko ma się dobrze.

Okno życia to specjalnie przygotowane miejsce umożliwiające matkom, które nie chcą bądź nie mogą zaopiekować się noworodkiem, anonimowe pozostawienie go w nim. W Polsce istnieje kilkadziesiąt takich placówek.


Opublikowano w: KartuzyPublicystykaRegionWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz