pat.policja.gov.pl

W sobotę na Placu Pokoju w Lęborku odbędzie się akcja PAT dotycząca pijanych kierowców. Na mieszkańców czekają liczne atrakcje m.in. symulator dachowania.

pat.policja.gov.pl
pat.policja.gov.pl

Grupa PAT, czyli programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”: co Ty zrobiłeś w sprawie profilaktyki uzależnień?, która rozpoczęła działalność w Lęborku od tego roku, zorganizowała akcję pod hasłem „STOP pijanym kierowcom”. Podczas spotkania będzie można porozmawiać z policjantami i instruktorami nauki jazdy na temat przepisów ruchu drogowego, sprawdzić jak działają pasy bezpieczeństwa w symulatorze dachowania pojazdu oraz zobaczyć jak prowadzi się pojazd pod wpływem alkoholu poprzez symulację w alkogoglach. Zaplanowano również wiele innych atrakcji.

Początek akcji o godzinie 10.00. Tego samego dnia o godzinie 16.00 w Lęborskim Centrum Kultury Fregata wszyscy chętni będą mogli obejrzeć spektakl pt. „Julka” oparty na prawdziwej historii czternastoletniej dziewczynki, której przyczyną śmierci była brawura kierowcy. Bezpłatne bilety są do odebrania w kasie kina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.