Fot. Biuro Krajowe PO

Donald Tusk przekazał formalnie władzę w Platformie Obywatelskiej premier Ewie Kopacz. W Warszawie pożegnał się z politykami PO i podziękował wyborcom, a w szczególności Kaszubom.

Fot. Biuro Krajowe PO
Fot. Biuro Krajowe PO

„Jestem bardzo stremowany, bo tak naprawdę jestem dzisiaj debiutantem. Nigdy do tej pory nie występowałem w roli człowieka, który żegna się z Platformą Obywatelską. Ta rola jest dla mnie szczególnie trudna, bo nie ukrywam, że to były najważniejsze lata w moim życiu i będę wspominał te 13 lat jako coś absolutnie wyjątkowego. Jako zaszczyt, jako pasmo zdarzeń ważnych. I to wspomnienie, które będzie mi towarzyszyło do końca życia to także wspomnienie tego, ile zawdzięczam wam, i ile zawdzięczam tym wszystkim Polakom, którzy przez te trudne lata zaufali naszej wspólnocie. Zaufali mi” – mówił na po żegnalnym spotkaniu z politykami PO Donald Tusk, który wkrótce obejmie urząd w Brukseli.

Były premier przypomniał także o swych kaszubskich korzeniach: „Przez wiele, wiele lat miałem bardzo wiernych wyborców. Na początku mojej kariery w moim ukochanym Gdańsku, w Sopocie, w Gdyni, na Pomorzu. Wiem, że są tu Kaszubi, zawsze byli ze mną. Tak, to na Kaszubach usłyszałem wzruszony głos jednego z moich przyjaciół, który mówi: – Doczekaliśmy się, że Kaszeba będzie prezydentem Europy, co w ogóle tak nikomu się nie śniło na Kaszubach! Mi też nie oczywiście. I tym, którzy pozwolili mi pełnić tę najbardziej zaszczytną w moim życiu funkcję premiera polskiego rządu (…)”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.