P.Majewski/Lębork nocą

W poniedziałek, 3 listopada w Lęborku odbędzie się Dzień Dworca Kolejowego. Na przybyłych gości czeka moc atrakcji. Start o godzinie 13.00.

P.Majewski/Lębork nocą
P.Majewski/Lębork nocą

PKP zaprasza lęborczan na Dzień Dworca kolejowego. W programie m.in. występ Orkiestry Dętej „Ziemia Lęborska”. Uczestnicy – dzieci i dorośli – będą mogli sprawdzić swoją sprawność w multimedialnej grze kolejowej, wziąć udział w warsztatach architektoniczno-kolejowych oraz zabawach w budowanie kolorowej lokomotywy i dekorowanie pociągu.

Dworzec PKP wraz z otoczeniem został wyremontowany i zmodernizowany przez PKP S.A. w ramach ogólnopolskiego programu, do którego zakwalifikowano część obiektów dworcowych, pod warunkiem zobowiązania lokalnych samorządów do ich przejęcia i zagospodarowania. Samorząd Lęborka zgodził się na taki warunek. Część  dworca Miasto zagospodarowało na działalność kulturalną. Stworzona tam została „Stacja Kultura”. W ramach tego projektu Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” przeniesie część swojej działalności kulturalnej, prowadzonej dotąd w wynajmowanych pomieszczeniach. W „Stacji Kultura” odbywać się będą zajęcia, próby i występy lęborskich grup i zespołów, działających pod opieką LCK „Fregata”. Na „Stacji Kultura” siedzibę będą miały LOT „Ziemia Lęborska-Łeba” i Koło PTTK.

1 KOMENTARZ

  1. PROSZE O ODPOWIEDZ -DLACZEGO NA DWORCU NIE DZIAŁAJĄ EKRANY PODSWIETLONY ROZKLAD JAZDY ,TELEWIZORY !?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.