Stowarzyszenie EDUQ przekaże ponad 60 tys. zł na inicjatywy społeczne

22 października 2014r. | Drukuj

40 projektów przygotowanych przez organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z powiatów lęborskiego, wejherowskiego i puckiego otrzyma finansowanie w ramach Funduszu Akumulator Społeczny realizowanego przez Stowarzyszenie EDUQ. W sumie na działania społeczne przeznaczonych zostanie 56 265 zł oraz dodatkowe 4500 zł pochodzące z partnerstwa z miastem Lębork oraz gminą Wicko.

fot. Stowarzyszenie EDUQ

fot. Stowarzyszenie EDUQ

We wtorek 21 października w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lęborku odbyło się uroczyste podpisanie umów, na które przybyło kilkudziesięciu beneficjentów programu. Umowy w ramach partnerstwa wręczała Alicja Zajączkowska, zastępca burmistrza Lęborka. Na przygotowane działania można było otrzymać do 5000 zł. Projekty, które otrzymały finansowanie będą realizowane do końca bieżącego roku.

– Inicjatywy zaplanowane przez wnioskodawców obejmują całe spektrum działań na rzecz dobra wspólnego. Są to spotkania edukacyjne, warsztaty, turnieje sportowe, wyjazdy integracyjne, konkursy tematyczne i inne – mówi Magdalena Pipka, animatorka Akumulatora Społecznego w Stowarzyszeniu EDUQ. – Dobrze współpracuje nam się z samorządem, dzięki czemu przez partnerstwo z miastem Lębork i gminą Wicko dofinansowaliśmy dodatkowe projekty – dodaje.

Środki rozdysponowano w ramach pierwszego z zaplanowanych konkursów. Organizatorzy zachęcają do przygotowywania kolejnych projektów, na które środki można będzie otrzymać w następnej edycji.

– Budujący jest pozytywny odzew i duże zainteresowanie Akumulatorem w naszym regionie. Zachęcamy do składania wniosków także w kolejnej edycji, która odbędzie się w styczniu 2015 roku – mówi Alina Fegler-Kotkiewicz, prezes Stowarzyszenia EDUQ.

Zobacz więcej zdjęć: Fanpage Stowarzyszenia EDUQ na Facebooku >>

Na terenie województwa pomorskiego siedem organizacji – operatorów Akumulatora Społecznego w przeprowadzonych przez siebie konkursach rozdysponowało 388 850 zł finansując 142 zgłoszone projekty.

Spośród 456 wniosków złożonych do Funduszu Akumulator Społeczny i pozytywnie ocenionych formalnie, aż 85 pochodziło od organizacji i grup z powiatu lęborskiego, wejherowskiego i puckiego, których operatorem jest Stowarzyszenie EDUQ. W powiecie lęborskim złożono ponad połowę z nich, co daje drugi wynik w województwie (pierwszy Gdańsk – 71 wniosków).

Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY powstał w ramach zadania „Pomorski aktywator społeczny – małe inicjatywy, duże zmiany”, realizowanego przez Centrum Inicjatyw Obywatelskich, Stowarzyszenie EDUQ, Fundację Pokolenia, Fundację Parasol, Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych, Fundację Lokalna Grupa Działania – Naszyjnik Północy oraz Stowarzyszenie Morena, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Galeria


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze