fot. port.gdynia.pl

Rozpoczyna się przebudowa nabrzeża Rumuńskiego, zlokalizowanego w Basenie V. Prace, które potrwają 13 miesięcy, za kwotę 45 milionów złotych zrealizuje firma Strabag.

fot. port.gdynia.pl
fot. port.gdynia.pl

Stosowną umowę podpisano 10 października 2014 roku w siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA. Dotyczy ona pierwszej fazy projektu, która zakłada przebudowę prawie 356 metrów bieżących nabrzeża, remont dróg i torów kolejowych na tym odcinku, a także pogłębienie przyległego akwenu do głębokości 13,5 m. Ponadto zmodernizowana zostanie sieć sanitarna, deszczowa i wodociągowa. Zakończenie tego etapu, według umowy, nastąpi w listopadzie 2015 roku, a oddanie do użytkowania planowane jest na 1 stycznia 2016 roku. W drugiej fazie remont czeka pozostała część nabrzeża Rumuńskiego, które w całości ma długość 634 m. Zarząd Morskiego Portu Gdynia ubiega się o dofinansowanie projektu ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej.

To kolejna inwestycja w gdyńskim porcie. Stopniowo unowocześniane są wszystkie nabrzeża, by zwiększyć możliwości przeładunkowe i dostosować parametry infrastruktury do zmieniających się wymagań technologicznych i rynkowych. Chodzi przede wszystkim o umożliwienie zawijania i cumowania największych statków na świecie o zanurzeniu sięgającym nawet 15 metrów. Tylko w taki sposób Port Gdynia może utrzymać silną pozycję na Bałtyku.

Warto przypomnieć, że trwają prace nad budową nabrzeża Bułgarskiego oraz projektem powiększenia obrotnicy portowej i poprawienia dostępności kolejowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.