W niedzielę na drogach powiatu lęborskiego prowadzone były działania „trzeźwość i narkotyki”. Z 368 kierowców, których trzeźwość przebadali policjanci, trójka była pod wpływem alkoholu. Jeden z zatrzymanych próbował przekupić funkcjonariuszy.

521c

Wynikiem niedzielnych działań było skontrolowanie 368 kierowców, z których troje prowadziło samochody, a dwoje rowery pod wpływem alkoholu. Dwoje z zatrzymanych oprócz tego, że prowadzili pod wpływem alkoholu popełniło jeszcze inne przestępstwa.

Pierwszy z nich, 30-latek z Cewic, jadąc osobowym renault miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Ponadto posiadał dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów. Drugi kierowca, który kierował samochodem toyota pod wpływem alkoholu, to 56-letni mieszkaniec Lęborka. Został on zatrzymany przed godz. 12.00 na ul. I AWP. Mundurowi zbadali kierowcę na alkoteście, który wykazał w jego organizmie ponad 2,5 promila z tendencję wzrostową. Gdy funkcjonariusze zakończyli badanie, a kierowca zorientował się, że popełnił przestępstwo, chciał uniknąć odpowiedzialności karnej i zaproponował policjantom, aby podjechali z nim do bankomatu, a następnie za 1000 zł odstąpili od czynności i puścili go wolno. Policjanci zatrzymali 56-latka i przewieźli do policyjnej celi.

Każdemu z zatrzymanych pijanych użytkowników drogi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, odebranie uprawnień i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast 56-latek po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty jazdy pod wpływem alkoholu oraz próby wręczenia łapówki policjantom w zamian za odstąpienie od zatrzymania, za co może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.