fot. facebook / Gmina Kępice

Gmina Kępice zaprasza rodziny z co najmniej trójką dzieci do złożenia wniosku o przyznanie Karty Programu “Rodzinne Kępice” oraz Karty Dużej Rodziny. Uprawniają one do zniżek w wybranych instytucjach kultury, edukacji, sportu, sklepach, placówkach zdrowia, czy firmach.

fot. facebook / Gmina Kępice
fot. facebook / Gmina Kępice

Takie karty otrzymało już kilkadziesiąt rodzin z gminy Kępice. Dzięki takiej karcie można skorzystać m.in. z ulg w księgarni, na stołówce szkolnej, w przedszkolu gminnym, w niektórych sklepach, pizzerii Paradise czy na Akademii Pomorskiej lub w słupskiej filharmonii.

Pełna lista ulg dla osób objętych programem znajduje się na stronie internetowej gminy Kępice.

Zobacz więcej: Karta Dużej Rodziny. Złóż wniosek i uzyskaj ulgi

Aby otrzymać Kartę dużej rodziny oraz kartę Programu “Rodzinne Kępice” należy złożyć wniosek do Ośrodka Pomocy Społecznej w Kępicach. Wydanie karty jest bezpłatne.

Uchwalony pod koniec sierpnia przez Radę Miejską Program „Rodzinne Kępice” dla mnie osobiście nie jest działaniem pozornym. Rodziny z trójką i więcej dzieci mogą realnie oszczędzić pieniądze. Z kartą programu „Rodzinne Kępice” otrzymamy np. 7% zniżki na materiały szkolne w kępickiej księgarni czy 10% zniżki na bilety jednorazowe u przewoźnika Botrans, który regularnie kursuje na trasie Kępice – Słupsk. Ponadto jako Rada uchwaliliśmy, że posiadacz niniejszej karty w ogóle nie będzie płacił za dodatkowe godziny w kępickim przedszkolu. Lista jest o wiele dłuższa i cały czas aktualizowana. Liczę na to, że ten program realnie pomoże naszym rodzinom i będzie pozytywnym bodźcem w poprawie gminnej demografii – mówi Jan Leończuk, radny gminy Kępice.

Jednocześnie gmina Kępice zachęca firmy i instytucje z gminy Kępice oraz powiatu słupskiego do przyłączenia się do programu „Rodzinne Kępice”, wspierającego rodziny wielodzietne. Przystępując do Programu, poprzez zaoferowanie zniżek na swoje produkty lub usługi, wesprzecie Państwo rodziny wielodzietne, a ponadto zwiększycie zainteresowanie swoją ofertą.

Zobacz więcej: Akademia Pomorska przyłącza się do Programu „Karta Dużej Rodziny”

Szczegółowe informacje o udziale w Programie można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kępicach u pani Katarzyny Sobieskiej, pok. 116 lub pod numerem tel. 59 857 66 21, wew. 63.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.