facebook/Paweł Adamowicz

Donald Tusk, Przewodniczący Rady Europejskiej zamierza swoje biuro krajowe otworzyć w Gdańsku. Trzeba jednak wybrać jak najlepszą lokalizację.

facebook/Paweł Adamowicz
facebook/Paweł Adamowicz

W miniony weekend były premier wraz z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem wybrali się na spacer po mieście w celu poszukiwania odpowiedniej lokalizacji dla biura krajowego Donalda Tuska. Przewodniczący Rady Europejskiej jest zainteresowany pomieszczeniami w centrum miasta.

Były prezydent Lech Wałęsa wyszedł z propozycją, że udostępni Tuskowi swoje biuro w Zielonej Bramie, gdyż sam przeniósł się do Europejskiego Centrum Solidarności. Na razie możliwe lokalizacje nie są jednak zdradzane.

Paweł Adamowicz jest bardzo zadowolony z faktu, że Donald Tusk rozważa otwarcie swojego biura właśnie w Gdańsku. Według niego dzięki temu miasto stałoby się miejscem ważnych wydarzeń politycznych.

Oficjalną siedzibą Tuska będzie Bruksela, gdzie obraduje Rada Europejska. Były premier obowiązki przewodniczącego przejmie 1 grudnia. Będzie pełnił funkcję przez dwa i pół roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.