UM Lębork

Wczoraj  w biurowcu przy ul. Krzywoustego 1 w Lęborku otwarto Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości. Celem Inkubatora jest pomoc dla nowo tworzących się i krótko istniejących firm, zwłaszcza tych o charakterze innowacyjnym.

UM Lębork
UM Lębork

Inkubator Przedsiębiorczości to inwestycja zrealizowana w ramach projektu „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości szansą innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach”. W każdym z tych miast powstał Inkubator z tym samym wyposażeniem i aranżacją. Takie miejsca są niezwykle ważne i pomocne dla młodych przedsiębiorców.

Lęborski inkubator mieści się na III piętrze dawnego biurowca „ZWARU”. Prace budowlane obejmowały wymianę okien, instalacji wewnętrznych, montaż kolektorów słonecznych, wykonanie wentylacji mechanicznej i instalacji oddymiania oraz dachu. W ramach prac budowlanych ocieplono cały budynek i wykonano nową elewację. Inkubator został wyposażony w meble i sprzęt informatyczny. Przedsiębiorcy chcący skorzystać z jego usług mają do dyspozycji w pełni wyposażone pomieszczenia biurowe.

W wyniki otwartego konkursu operatorem Inkubatora w Lęborku zostało konsorcjum firm z Bytowa: Twin Media i Prywatne Centrum Edukacyjne MARMOŁOWSKI. Tadeusz Marmołowski, dyrektor PCE Marmołowski przedstawił ofertę Inkubatora. Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą lub prowadzący ją krócej niż 3 lata będą mogli na warunkach preferencyjnych wynajmować powierzchnię biurową, korzystać z doradztwa biznesowego, księgowego, marketingowego czy promocyjnego. Ciekawą propozycją jest biurko z komputerem na godziny czy sala, którą można wynająć na spotkania biznesowe czy negocjacyjne. E-sekretariat to z kolei oferta wirtualnego adresu i biura w którym pracownicy Inkubatora mogą odbierać firmową pocztę, na życzenia skanować ją i wysyłać elektronicznie do przedsiębiorców.

Na uroczystość otwarcia przybyli przedstawiciele partnerów projektu: Janina Kwiecień Starosta Kartuski, Ryszard Sylka Burmistrz Bytowa, Kazimierz Stoltmann Zastępca Burmistrza Kościerzyny oraz Sekretarz Kościerzyny Sławomir Szkobel.

Projekt „Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości szansą rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w Bytowie, Kościerzynie, Lęborku i Kartuzach”, w 75% został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Pozostałe 25% kosztów to wkład własny Gminy Miasta Lębork.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.