sluchobus.pl

14 i 15 września Lębork będzie jednym z miast w którym zostanie przeprowadzony Narodowy Test Słuchu. Z bezpłatnych badań będzie mógł skorzystać każdy, bez względu na wiek.

sluchobus.pl
sluchobus.pl

Słuchobus w ramach wielkiej, społecznej kampanii badania słuchu Polaków – Narodowego Testu Słuchu, przemierza Polskę od początku wakacji. Jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt pozwalający na rzetelne sprawdzenie słuchu pacjentów. Wszyscy chętni przejdą przez test ecola. Jeśli test wykaże jakiekolwiek wady skierowani zostaną na drugi, dokładniejszy test audiometryczny. Słuchobus jest otwarty dla każdego, bez względu na wiek, zaś testy są bezbolesne i bezpłatne. Każdy z pacjentów, który weźmie udział w teście otrzyma pełną informację, jak można poprawić swój słuch i jak o niego dbać.

Wyniki ubiegłorocznej edycji pokazały, że Polacy słyszą źle. Okazało się, że co trzeci przebadany Polak ma problemy ze słuchem. Co gorsza niedosłyszą coraz młodsi. Prawie połowa przebadanych osób poniżej 40 roku życia miała niedosłuch. Najgorzej przedstawiały się wyniki osób mających 60 lat i więcej gdyż aż 9 na 10 z nich ma kłopoty ze słuchem.

Niestety Polacy wstydzą się nosić aparaty słuchowe. Większość osób, które powinny go posiadać nie używa go. Kolejnym minusem jest fakt, że nawet jeśli ktoś wie o swojej wadzie słuchu to przeciętnemu Polakowi podjęcie decyzji o noszeniu aparatu zajmuje aż 7 lat. Tak odległy czas od zdiagnozowania wady do rozpoczęcia leczenia sprawia, że często jest już za późno, gdyż wada po takim czasie jest już głęboka.

Narodowy Test Słuchu rozpoczął się na początku lipca w Pułtusku, natomiast zakończy się pod koniec września w Szczecinie. Po drodze Słuchobus zawita do Lęborka. Szansa na bezpłatne wykonanie profesjonalnego testu słuchu oraz darmową konsultację będzie w niedzielę i poniedziałek na Placu Pokoju. Wcześniejsze zapisy ani skierowania nie są wymagane.

Trzeba pamiętać o tym ,że słuch powinniśmy badać systematycznie, przynajmniej raz w roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.