fot. ZKP Cewice

Mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. NMP w Cewicach rozpoczęły się uroczystości odpustowe. Następnie wystąpił Chór Akademii Morskie w Gdyni. Od godziny 16:00 na stadionie KS Leśnik Cewice odbył się po raz drugi Letni Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Cewice. W turnieju wzięło udział siedem zespołów z terenu gminy Cewice i jeden zaproszony z sąsiedniej gminy Linia.

fot. ZKP Cewice
fot. ZKP Cewice

Po kilkugodzinnych zmaganiach, gdzie drużyny zgodnie z duchem rywalizacji sportowej rozrywali mecze o miejsca 7, 5,3 i finał o 1. W wielkim finale spotkały się drużyny Kazamaty Łebunia i Marlech Maszewo Lęborskie. Rozstrzygniecie nastąpiło dopiero w rzutach karnych, które pewniej wykonywali zawodnicy Kazamaty Łebunia.

 1. Kazamaty Łebunia
 2. Marlech Maszewo Lęborskie
 3. Dąbrówka Linia
 4. ZKP Cewice
 5. Leśnik Cewice
 6. Ultras Maniewo
 7. ABC WIATA Cewice
 8. Orzeł Oskowo

Najlepszym strzelcem i zawodnikiem wybrano Pawła Bulczak, a bramkarzem Andrzeja Dudka obaj reprezentowali zwycięzcę turnieju.

W czasie kiedy na boisku toczyła się piłkarska rywalizacja tuż obok na świetlicy       w domku sportowca obywał się nie mniej fascynujący, aczkolwiek wymagający bardziej sprawności intelektualnej niż fizycznej Turniej Karciany BAŚKA o Puchar Senatora RP Kazimierza Kleiny, do którego przystąpiło kilkudziesięciu zawodników. Po dwóch rundach wyłoniono zwycięzców.

Kolejność Turnieju Karcianym „Baśka” o Puchar Senatora RP Kazimierza Kleiny:

 1. Woźniak Dariusz – Maszewo Lęborskie
 2. Woźniak Jarosław – Cewice
 3. Makurat Jan – Cewice

Po ustaleniu kolejności w obu turniejach przystąpiono do wręczania pucharów, medali i nagród indywidualnych, które osobiście wręczali fundatorzy Pan Jerzy Pernal Wójt Gminy Cewice oraz Pan Kazimierz Kleina Senator RP w asyście Pani Dominiki Bardowskiej Dyrektor GCK w Cewicach.

Równocześnie na obiektach Gminnego Centrum Kultury odbył się blok poświęcony najmłodszym, który zorganizowały i przeprowadziły Panie z Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich „Arkana” zakończony wspólną zabawą.

Uroczystości Odpustowe oraz towarzyszące im imprezy zorganizowali i wspierali: Gminne Centrum Kultury w Cewicach, Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie Oddział Cewice, Wójt Gminy Cewice, Kazimierz Kleina – Senator RP, Klub Sportowy LEŚNIK Cewice oraz Sołectwo Cewice.

Zapraszamy ponownie za rok.

ZKP Cewice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.