fot. archiwum

Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, wprowadza system bonów adresowanych do osób bezrobotnych, które nie przekroczyły 30 roku życia. Będzie można dzięki nim finansować zdobywanie kwalifikacji dających możliwość wyjścia z bezrobocia.

fot. archiwum
fot. archiwum

W ramach bonu szkoleniowego starosta finansuje bezrobotnemu, do wysokości 100% przeciętnego wynagrodzenia obowiązującego w dniu przyznawania bonu szkoleniowego koszty jednego lub kilku szkoleń, w tym kosztów kwalifikacyjnego kursu zawodowego i kursu nadającego uprawnienia zawodowe (w formie wpłaty na konto instytucji szkoleniowej). Finansowane są również niezbędne badania lekarskie lub psychologiczne, przejazdy na szkolenia oraz koszty zakwaterowania, jeśli zajęcia odbywają się poza miejscem zamieszkania. Koszty przekraczające limit określony w bonie szkoleniowym pokrywa bezrobotny.

Skierowanemu bezrobotnemu w czasie odbywania szkolenia przysługuje stypendium, którego kwota nie jest wliczana do wartości bonu.

Warunkiem skorzystania z bonu szkoleniowego jest uprawdopodobnienie podjęcia zatrudnienia w trakcie lub po ukończeniu szkolenia. Wnioski o przyznanie bonu należy składać w Powiatowym Urzędzie Pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.