gdyniasailingdays.org

Dziś rozpoczyna się najważniejsze wydarzenie żeglarskie tego sezonu – regaty Volvo Gdynia Sailing Days. W dniach 8-24 sierpnia 2014 roku do Gdyni – Żeglarskiej Stolicy Polski – zawitają czołowi zawodnicy wszystkich klas żeglarskich, którzy, pokonując wody Zatoki Gdańskiej, zamienią okolice Mariny Gdynia w arenę emocjonującego sportowego widowiska.

gdyniasailingdays.org
gdyniasailingdays.org

XV edycja VGSD to 1400 zawodników 20 narodowości i 16 dni zmagań w 13 klasach żeglarskich. Gwarancję dobrej zabawy oraz moc wrażeń dla wszystkich uczestników imprezy gwarantują widowiskowe wyścigi jachtów oraz znakomite imprezy towarzyszące.

W tym roku w ramach piętnastej edycji Volvo Gdynia Sailing Days odbędzie się kilkanaście prestiżowych regat na poziomie mistrzostw Polski oraz Europy. Od 2010 roku regaty odbywają się w nowej formule festiwalu żeglarskiego i z roku na rok dynamicznie się rozrastają.

-W ciągu kilkunastu dni na wodach Zatoki Gdańskiej zaprezentuje się szeroki przekrój żeglarskich dyscyplin, z największą w dotychczasowej historii regat liczbą zawodników. To duże wyzwanie organizacyjne, któremu podołamy, ale przede wszystkim Volvo Gdynia Sailing Days to wiele atrakcji dla widzów zarówno na wodzie jak i na lądzie – podkreśla Tomasz Chamera, dyrektor Polskiego Związku Żeglarskiego.

Volvo Gdynia Sailing Days to jedno z najważniejszych wydarzeń żeglarskich w Polsce. Kilkanaście konkurencji rozgrywanych na przestrzeni szesnastu dni zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających miłośników sportów wodnych. Ze względu na bardzo dużą liczbę zawodników, kiedy jedni żeglarze będą kończyć zawody i schodzić na ląd, kolejni bedą wodować swoje łódki. Akcji będzie więc sporo. Ale zawody to nie tylko widowiskowe regaty, lecz również moc atrakcji na lądzie. Na czas trwania imprezy Marina Gdynia zamieni się w Miasteczko Regatowe, w którym każdy fan żeglarstwa (i nie tylko) znajdzie coś dla siebie. Uroczystości rozpoczęcia i zakończenia zawodów, ceremonie wręczenia pucharów i medali zwycięzcom, konkursy i zabawy z nagrodami czy spotkania ze znanymi żeglarzami to tylko część niespodzianek czekających na przybyłych gości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.