M. Kiśluk (archiwum)

22 czerwca w Lęborku po raz 23 odbędzie się Międzynarodowy Maraton Ekologiczny pamięci Tomasza Hopfera. Jest to jedna z najważniejszych i robionych z największym rozmachem imprez sportowych w mieście.

M. Kiśluk (archiwum)
M. Kiśluk (archiwum)

Jednocześnie z Maratonem Ekologicznym przeprowadzone zostaną XXVIII Mistrzostwa Polski Weteranów w Maratonie, XXIII Maraton Osób Niepełnosprawnych, XVII Mistrzostwa Wojska Polskiego w Maratonie oraz X Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Maratonie pamięci prof. Z. Zaremby.

Zawodnicy wystartują o godzinie 9.00 z Placu Pokoju. Tu też jest meta zawodów. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 rok życia oraz posiadają aktualne badania lekarskie. Impreza co roku przyciąga setki uczestników z Polski i  zagranicy.

Celem organizacji Maratonu jest uczczenie pamięci Tomasza Hopfera, redaktora, propagatora biegów masowych oraz umożliwienie osobom niepełnosprawnym udziału w zawodach na równi z  innymi.

Każdy uczestnik, który pokona wyznaczoną trasę oprócz pamiątkowego medalu otrzyma koszulkę oraz dyplom. Dla najlepszych organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne i rzeczowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.