fot. ZKP Cewice

8 czerwca na boisku w Gniewinie podczas III Zrzeszeniowego Turnieju Piłkarskiego spotykało się 10 zespołów. W tym roku mecze rozgrywano na Arenie Mistrzów, na której trenowali Hiszpanie, mistrzowie świata i Europy w piłce nożnej.

fot. ZKP Cewice
fot. ZKP Cewice

Turniej rozpoczął się o godz. 11.30 Mszą św., którą odprawił Ks. Infułat Stanisław Grunt,  a o odpowiednią oprawę liturgiczną zadbał zespół „Nadolanie”, który w tym roku świętuje 10-lecie istnienia.

Zespoły podzielono na dwie grupy. Gospodarze skorzystali ze swojego przywileju i wystawili dwie drużyny seniorów i młodzieżową. Gościnnie wystąpił zespół dziennikarzy, mediów, które na co dzień prezentują reportaże z Kaszub i o Kaszubach.

Grupa A:

 1. Oddział ZKP Gniewino „Seniorzy”
 2. Oddział ZKP Gdańsk
 3. Oddział ZKP Banino
 4. Oddział ZKP Stężyca
 5. Dziennikarze

Grupa B:

 1. Oddział ZKP Gniewino „Młodzież”
 2. Oddział ZKP Brusy
 3. Oddział ZKP Szymbark
 4. Oddział ZKP Cewice
 5. Oddział ZKP Trzew „Kociewie”

Około godziny 17 zakończono zmagania w grupach. Dwa pierwsze miejsca premiowane awansem do półfinału w grupie A zajęły: 1. Oddział ZKP Gdańsk i 2. Oddział ZKP Gniewino „Seniorzy”, który awansował dzięki jednej bramce strzelonej więcej od ubiegłorocznych triumfatorów Oddziału ZKP Stężyca. W grupie B obyło się bez niespodzianek 1 miejsce zajęła drużyna Oddziału ZKP Cewice (3 miejsce w ubiegłorocznym turnieju), 2 miejsce Oddział ZKP Gniewino „Młodzież” (2 miejsce w ubiegłorocznym turnieju).

Do finału awansowały drużyny gospodarzy,  podczas którego „Młodzież” pokonał rutynę „Seniorów” 6:3. W meczu o 3 miejsce Oddział ZKP Cewice pokonał Oddział ZKP Gdańsk 6:2.

Ostateczna kolejność w III Zrzeszeniowym Turnieju Piłkarskim:

 • 1 miejsce i Puchar Prezesa ZKP wywalczyła drużyna Oddziału ZKP Gniewino „Młodzież”,
 • 2 miejsce wywalczyła drużyna ZKP Gniewino „Seniorzy”,
 • 3 miejsce wywalczyła drużyna Oddziału ZKP Cewice,
 • 4 miejsce wywalczyła drużyna ZKP Gdańsk,

Miejsca 5-10: Oddział ZKP Stężyca, Oddział ZKP Brusy, Oddział ZKP Banino, Oddział ZKP Szymbark, Oddział ZKP Trzew „Kociewie” i Dziennikarze.

Wielkie podziękowania dla organizatora, którym był po raz kolejny oddział ZKP Gniewino  z nieocenionym przewodnikiem duchowym ks. Marianem Miotkiem.

Do zobaczenia za rok.

Adam Nowak, ZKP Cewice

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.