W poniedziałek od godziny 9, na przejeździe kolejowym w Mostach, policjanci z lęborskiej drogówki wspólnie z pracownikami PKP i Straży Ochrony Kolei prowadzili akcję pod hasłem „Zatrzymaj się i żyj”, podczas której kierowcom rozdawano ulotki informacyjne przypominające o zasadach zachowania przed i na przejazdach kolejowych.

[youtube_sc url=http://youtu.be/kAqk9w9jOj0]

Do działań zostało użyte nowoczesne Mobilne Centrum Monitoringu Straży Ochrony Kolei, z którego to przy użyciu kilku kamer policjanci i strażnicy obserwowali i rejestrowali zachowania kierowców na przejeździe kolejowym w Mostach. Większość z kierowców stosowała się do znaków i przepisów drogowych, jednak w dwóch przypadkach policjanci ukarali kierowców mandatami.

W jednym przypadku, kierowca lanosa, pomimo dużej ilości mundurowych znajdujących się w okolicach przejazdu wyprzedzał inny pojazd na podwójnej linii ciągłej przed samym przejazdem. Jego niebezpieczne zachowanie policjanci zakończyli mandatem karnym. Drugi przypadek kierowcy forda, zupełnie zaskoczył policjantów. Gdy funkcjonariusze chcieli wręczyć ulotkę kierowcy forda, który zatrzymał się przed przejazdem gdy opuszczane były zapory, ten nagle ruszył, wjechał na tory i przejechał pod zamykającą się drugą zaporą. Policjant dobiegł do nierozsądnego kierowcy i również jego zachowanie zakończył mandatem.

Działania tego typy z pracownikami PKP, na przejeździe kolejowym w Mostach koło Lęborka prowadzone są cyklicznie i jak oceniają policjanci oraz organizatorzy, są one potrzebne szczególnie w tym miejscu gdzie przez kilka ostatnich lat doszło do poważnych zdarzeń drogowych. Każde oddziaływanie prewencyjne może w przyszłości skutkować odpowiednią do sytuacji reakcję kierowcy i w rezultacie uniknięciem tragedii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.