Fot. shanghaiist.com

“Odwrócony dom” już prawie na ukończeniu – piszą znowu chińskie media w Szanghaju. W tamtejszym parku rozrywki powstaje kaszubski dom, który stoi na głowie. Inwestorem jest przedsiębiorca z Łeby.

Fot. shanghaiist.com
Fot. shanghaiist.com

Chińczycy od początku roku regularnie piszą o polskiej inwestycji w Szanghaju. W tamtejszym parku rozrywki powstaje mały kaszubski kompleks: dom na głowie, który jest kopią takiej budowli w Szymbarku oraz karczma, której pierwowzorem jest szachulcowy budynek ze skansenu w Klukach.

Jak donosi chińska prasa, „odwrócony dom” wart jest co najmniej 800 tys. dolarów, a zaprojektowali go i wykonali Polacy. Wkrótce zakończy się jego budowa, ale już teraz wywołuje ogromne zainteresowanie  – donosi gazeta i portal Shanghaiist.com.

– Budowa tego niezwykłego domu rozpoczęła się w listopadzie, a już 25 kwietnia będzie jego otwarcie.  Spodziewamy się wielu turystów, jednak dziennie będzie go zwiedzać tylko tysiąc osób – mówi Huai Xigen, dyrektor parku w Szanghaju.

Jak pisze chińska gazeta, chętnych będzie znacznie więcej, ale z powodów bezpieczeństwa liczba zwiedzających musi być ograniczona. Pomysł przedsiębiorców z Łeby okazał się wielkim sukcesem.

Galeria

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.