fot. SP Maszewo

3 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Maszewie Lęborskim odbyła się III edycja Konkursu Wiedzy o Kaszubach pt. „Poczuj kaszubskiego ducha”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Cewice. 

fot. SP Maszewo
fot. SP Maszewo

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o Kaszubach i języku kaszubskim. Uczniowie mogli wykazać się znajomością potraw,  legend, stroju kaszubskiego, miast i miejscowości na Kaszubach. Wielką atrakcją były zadania konkursowe, w których uczestnicy musieli m.in. przebrać groch z fasolą, ułożyć puzzle ze znanymi miejscami na Kaszubach, rozwiązać krzyżówkę regionalną, obrać jabłko na czas, rozpoznać znane osoby związane z Kaszubami i Pomorzem.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:  prezes ZKP oddział Cewice p. Adam Nowak – przewodniczący, dyrektor GCK w Cewicach p. Dominika Bardowska, radna gminy Cewice p. Katarzyna Drywa, sołtys sołectwa Maszewo p. Jan Itrych.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd do Pomorskiego Parku Naukowo- Technologicznego w Gdyni.

Nagrody ufundowali: Gmina Cewice, Zarząd Główny ZKP, ZKP Oddział Cewice.

Konkurs wzbogacił wiedzę uczniów na temat geografii i kultury Kaszub, a także stworzył okazję do wspólnej zabawy i nauki.

Organizatorzy konkursu dziękują jury, nauczycielom języka kaszubskiego oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji konkursu.

Patronat nad konkursem objął Jerzy Pernal – Wójt Gminy Cewice. Konkurs zrealizowano dzięki dotacji Gminy Cewice w  ramach powierzonego do realizacji zadania publicznego ,,Wspieranie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego” – konkurs dla dzieci szkół podstawowych ,,Poczuj kaszubskiego ducha”.

Tekst i zdjęcia SP w Maszewie Lęborskim

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.