fot. Alicja Niemiec

W 2014 roku Łeba po raz pierwszy przywitała marzec w towarzystwie licznego grona biegaczy. Organizatorzy, którzy mają już doświadczenie w zawodach różnego rodzaju, po raz pierwszy zajęli się biegami i stanęli na wysokości zadania.

fot. Alicja Niemiec
fot. Alicja Niemiec

1 marca zawodnicy po przebiegnięciu trasy, zgodnie twierdzili, że była ona wyjątkowo malownicza, ale też stosunkowo wymagająca. Mimo to, już pierwsza osoba, która znalazła się na mecie – pan Mariusz z Siemianic z czasem 1:16:15 – był zdania, że po drodze odnalazł wszystko, czego potrzeba wytrawnemu biegaczowi: w pewnych miejscach można było się odpowiednio zmęczyć, w innych wypocząć, a do tego podziwiać piękno nadmorskiej natury i latarnię morską Stilo, która znajdowała się na półmetku odcinka tego półmaratonu.

Trasa wprawdzie była leśna, ale w związku z wydmowym krajobrazem, zdarzały się trudne piaszczyste i wyboiste fragmenty. W trosce o uczestników, wszystkie niebezpieczne miejsca (głównie pojedyncze wystające korzenie) zostały odpowiednio oznaczone, dodatkowo nad biegaczami czuwał personel medyczny, który ostatecznie (na szczęście) nie miał dużo pracy.

Jeszcze przed samym startem burmistrz Łęby Andrzej Strzechmiński w ramach ogólnej rozgrzewki poprowadził truchtem uczestników na linię początkową, a potem towarzyszył im na całej długości biegu. Oprócz tradycyjnej konkurencji „kto pierwszy ten lepszy”, organizatorzy zaplanowali konkurs na najlepsze przebranie karnawałowe, tak więc wśród biegaczy można było dostrzec osoby w różnych, czasem dziwacznych przebraniach, np. panie w sukniach i z balonikami. Na mecie na każdego czekały medale okolicznościowe, napoje izotoniczne, woda oraz pełen, dwudaniowy obiad z deserem, zapewniający najlepszą możliwą regenerację. Do tego w hotelu Zdrowotel Łeba (który był organizatorem) dostępne były przebieralnie i prysznice, aby każdy po wysiłku mógł czuć się w pełni świeżo i komfortowo.

Zobacz zdjęcia: I Karnawałowy Trail Półmaraton Łeba 2014 >>

Po biegu  nastąpiło uroczyste rozdanie pucharów dla najszybszych przedstawicieli swoich kategorii wiekowych, a najlepszym zawodnikom i zawodniczkom w kategorii OPEN i zwycięzcom konkursu na najlepsze przebranie karnawałowe przyznano vouchery na kwotę 500, 300 i 200 zł do wykorzystania na dowolne usługi w hotelu Zdrowotel Łeba.

Wieczorem, gdy już zasadnicze emocje związane z zawodami lekko opadły, odbył się bal ostatkowy, gdzie m.in. biegacze bawili się do późnej nocy.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.