W obecności samorządowców, sportowców i mieszkańców oficjalnie oddano do użytku boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą na stadionie miejskim w Lęborku. Z nowego obiektu korzystać będzie kilkuset zawodników, także spoza miasta.

Lęborska sztuczna murawa to najwyższej klasy nawierzchnia, certyfikowana przez specjalistyczne laboratorium działające na zlecenie federacji FIFA. Boisko otrzymało status FIFA 2 Star, co oznacza, że jest jednym z 331 takich obiektów na świecie oraz jednym z zaledwie dziewięciu w Polsce. Koszt budowy wyniósł ok. 1 mln 900 tys. złotych. Miasto pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

– To początek inwestycji sportowych w Lęborku. Budujemy bieżnię lekkoatletyczną, powstaje także kilkanaście nowych boisk przy szkołach podstawowych i gimnazjach. Potrzebne było podjęcie takich działań, które poprawią lęborską bazę sportową – mówił Witold Namyślak, burmistrz Lęborka. – Na prawie wszystkie zadania otrzymujemy dofinansowanie. Są to kwoty milionowe, ale dajemy sobie radę. –

Z nowego boiska korzystać będzie przede wszystkim ponad dwustu zawodników klubu Pogoń Lębork. Oprócz czwartoligowej drużyny seniorów, swoje mecze rozgrywać tu będą także adepci piłki nożnej, trenujący w sześciu sekcjach młodzieżowych. Zalety wysokiej klasy sztucznej murawy doceniają również kluby ościenne. Anioły Garczegorze oraz Pomorze Potęgowo zaplanowały w Lęborku część swoich zimowych gier kontrolnych.

– Dziękuję za wybudowanie tak pięknego boiska. Są warunki do tego, żeby Lębork stał się jeszcze bardziej znaczącym ośrodkiem sportowym w województwie jak i w kraju. My jako zespół zrobimy wszystko, aby dopasować się do poziomu tego boiska – powiedział Sobiesław Przybylski, trener pierwszej drużyny Pogoni.

Obok oddanego do użytku boiska bocznego, od wiosny ruszy kolejny etap rozpoczętej w 2013 roku przebudowy głównej płyty stadionu. Poza renowacją naturalnej murawy, warta 1,5 mln złotych inwestycja obejmuje również stworzenie bieżni lekkoatletycznej, a także systemu odwodnienia całości obiektu. Zakończenie prac planowane jest na koniec sierpnia 2014 roku. W dalszej kolejności władze miasta zapowiadają gruntowną przebudowę trybun, pod którymi powstaną nowe pomieszczenia socjalne i szatnie.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.