W Lęborku odbyła się III edycja charytatywnego turnieju noworocznego Filip Cup 2014. Jak co roku podczas trwania juniorskiego turnieju w piłkę nożną rocznika 2000 zbierane były środki dla niepełnosprawnego lęborczanina Filipa Czaji.

[youtube_sc url=http://youtu.be/CF3E2k4cjto]

Jak co roku nie zawiedli organizatorzy, młodzi piłkarze i kibice. Na halę dotarł też Filip z rodziną. Tym większa radość, że w tym roku turniej po raz pierwszy wygrała drużyna Pogoni Lębork! Trenowany przez Ireneusza Świątka zespół w finale pokonał w rzutach karnych Pomorze Potęgowo 4:3. Statuetkę najlepszego strzelca odebrał Wiktor Gojtowski (Pogoń), a bramkarza Dariusz Składanowski, również z Pogoni. Drugi zespół Pogoni zajął 8. miejsce.

– Cieszę się, że odbyła się już kolejna edycja Filip Cup. Ten turniej pokazuje, że są osoby, którym Filip nie jest obojętny. Pomoc którą otrzymaliśmy w zeszłym roku, zapewniła logopedę oraz rehabilitanta. Filip był również na dwóch turnusach rehabilitacyjnych, każdy z nich kosztował 5 tysięcy złotych, także jak widać, pomoc jest stale potrzebna. Chciałam podziękować w imieniu Filipa wszystkim osobom, które tak chętnie Nam pomagają, organizatorom turnieju, kibicom, jak i zespołom biorącym udział w zawodach. Chciałabym również zachęcić do oddana 1% na Filipa. Raz jeszcze serdecznie dziękuję – mówiła podczas piłkarskich zmagań mama Filipa.

Głównym organizatorem imprezy był Sebastian Myszk. Pomagali mu kibice Pogoni ze Stowarzyszenia Sympatyków Pogoni Lębork, oraz wielu sponsorów – Profarm Lębork, Govicar, Prądex, Feniks BHP, Cafe del Mar i Zielona Restauracja.

– Już po raz trzeci SSPL wraz z kibicami Pogoni bierze udział w charytatywnym turnieju Filip Cup. Ze swej strony staramy się wspomóc głośnym dopingiem drużyny Pogoni, które biorą udział w turnieju. Prowadzimy też zbiórkę funduszy na rehabilitację, która jest niezbędna przy chorobie Filipa. W tym roku turniej był nad wyraz udany, ponieważ pierwszy raz w historii wygrała go drużyna Pogoni – wyjaśniał Łukasz Hrycyk, prezes SSPL. – Jednak największym sukcesem był uśmiech Filipa, który pojawił się u niego podczas dekoracji drużyn. Piękne chwile, dla których warto pomagać i organizować tego typu turnieje. Chciałbym podziękować też sponsorom, władzom miasta za pomoc w organizacji turnieju, a kibicom za głośny doping. Cała Pogoń zawsze razem. TPL!

Zwycięski zespół Pogoni I w składzie: Dariusz Składanowski, Adrian Grzenkowicz, Patryk Barembruch, Jakub Kreft, Wiktor Gojtowski, Bartłomiej Łosiak, Kacper Truszczyński i Dawid Młyńczyk po wyjściu z grupy w półfinale po rzutach karnych wygrał z Słupią Kwakowo, a w finale w podobnych okolicznościach pokonał Pomorze Potęgowo.

– Turniej oceniam oczywiście pozytywnie, drużyny były bardzo wyrównane – komentuje zawody trener Pogoni Ireneusz Świątek – Chłopcy wkładali w grę dużo serca, nic dziwnego, skoro z trybun słyszeli głośny doping. To naprawdę fajne uczucie i mobilizacja do gry. Cieszę się, że mogliśmy swoją grą dołożyć cegiełkę do szczytnego celu jakim jest pomoc Filipowi. W imieniu swoim i drużyny dziękuję naszym kibicom za wsparcie i doping.

Drugi zespół Pogoni zajął 8. Miejsce i zagrał w składzie: Jakub Dampc, Mateusz Smyra, Adam Ceregra, Damian Białobrzeski, Adam Choszcz, Paweł Dubiel, Jakub Wolski

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.