fot. franchising.pl

Policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy wprowadzili do obiegu fałszywe banknoty o nominale 50zł. Dodatkowo 36-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany. Wobec 30-letniej sprawczyni zastosowano dozór policyjny.

fot. franchising.pl
fot. franchising.pl

Realizacja tej sprawy miała miejsce w zeszłym tygodniu. We wtorek policjanci zostali poinformowani, że w jednej z restauracji w centrum Gdańska pewna kobieta chce zapłacić za jedzenie prawdopodobnie fałszywym banknotem. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z pobliskiego komisariatu. Zabezpieczyli oni banknot o nominale 50zł, który wyglądał na podrobiony, a następnie zatrzymali jego 30-letnią właścicielkę. W jej torebce znaleziono jeszcze pięć takich samych banknotów. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą ustalili, że fałszywe pieniądze 30-latka dostała od swojego znajomego. Dzień później 36-letniego gdańszczanina zatrzymali kryminalni ze Śródmieścia. Jak się okazało, mężczyzna w swoim mieszkaniu miał ponad 100 porcji amfetaminy, które policjanci znaleźli podczas przeszukania. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 30-letniej kobiecie zarzutu puszczenia w obieg i przechowywania fałszywych banknotów. Przesłuchał ją prokurator i zastosował wobec niej dozór Policji. 36-letni gdańszczanin usłyszał zarzut puszczenia w obieg fałszywych pieniędzy oraz posiadania znacznej ilości amfetaminy. Po przesłuchaniu przez prokuratora trafił przed oblicze sądu, który zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Za wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Tą samą karą zagrożone jest posiadanie znacznej ilości narkotyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.