fot. GK

Rada Powiatu Lęborskiego przyjęła uchwałę zatwierdzającą budżet powiatu na 2014r. Planowana wysokość dochodów i wydatków powiatu została ustalona na poziomie ok. 68,2 mln zł.

fot. GK
fot. GK

 W zbilansowanym budżecie znalazły się m.in. zadania inwestycyjne. Około 3 mln zł przeznaczone będą na kontynuowanie projektu termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej. 1,5 mln zł przeznaczono na remont dróg powiatowych w porozumieniu z gminami. W tym roku starostwo planuje remont ponad 20 km dróg powiatowych. Wymiana pokrycia dachowego w lewym skrzydle Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych pochłonie ok. 214 000 zł.

Realizacja budżetu to także zadania „miękkie”, w tym m.in. kontynuacja programu profilaktycznego we współpracy z lęborskim szpitalem z zakresu badań diagnostycznych dla mieszkańców powiatu, na który przeznaczono 86 000 zł.

W przewidzianych w budżecie rezerwach (ok. 870 000 zł) znalazły się także środki m.in. na realizację porozumienia intencyjnego pomiędzy Zarządem Województwa Pomorskiego , powiatem lęborskim, Łebą i Gminą Wicko na opracowanie dokumentacji dotyczącej rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 214 na odcinku Białogarda – Łeba. Starostwo będzie również uczestniczyć w finansowaniu budowy peronu kolejowego Lębork -Mosty. W budżecie ujęto także dofinansowanie Karty Dużej Rodziny, kontynuowanie projektu „Zdolni z Pomorza” jako projekt „Zdolni z Powiatu Lęborskiego” i zorganizowanie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla uczniów ZSGŻiA.

W rezerwie zostały także zapewnione środki m.in. na bieżące utrzymanie i remonty placówek oświatowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.