Sylwestrowa Moc Przebojów w Gdyni. Już powstaje scena

16 grudnia 2013r. | Drukuj

Będzie ponad 100 hitów, 30 wykonawców, 20 kamer, 6 prowadzących i największa w Polsce,  licząca 2 tys. m2 scena ze scenografią sięgającą niemal 6 piętra. Tak zapowiada się Sylwestrowa Moc Przebojów w Gdyni.

fot. gdynia.pl

fot. gdynia.pl

To będzie pierwszy Sylwester w Polsacie nadawany z Gdyni. Nad przygotowaniami do tej sześciogodzinnej imprezy pracuje tysiąc osób. Na gdyńskim Skwerze Kościuszki stanie nie tylko największa w Polsce scena o pow. 2 tys. metrów kwadratowych, ale także telebim wielkości szkolnego boiska. Przy realizacji telewizyjnej pracować będzie 20 kamer, a z lotu ptaka imprezę pokaże najnowocześniejszy w Europie śmigłowiec Telewizji Polsat. Na tę jedną noc uszyto ponad 300 kostiumów dla wykonawców i tancerzy.

Usłyszymy min. „Bałkanicę” zespołu „Piersi”, „My Słowianie” Donatana, jak i brazylijskie rytmy. Będzie „Macarena” i „Volare”, „Gangam style” i „Lambada”. Tej nocy na scenie stanie 30 artystów, m.in.: Maryla Rodowicz, Sylwia Grzeszczak, Maciek Maleńczuk, Enej, Urszula, Stachursky, Blue Cafe, Lombard, Papa D., Lemon, Pectus, Patrycja Markowska oraz Margaret, której piosenka „Thank you very much” pojawiła się na listach przebojów w kilku krajach Europy.

Swoje jubileusze obchodzić będą giganci naszych scen: Krzysztof Krawczyk, polski Elvis, pokaże że chociaż występuje już pół wieku to wciąż potrafi porwać publiczność. Podobnie jak Budka Suflera, która udowodni że życie zaczyna się po 40-tce, bo właśnie tyle lat liczy sobie lubelski zespół. „Jak minął dzień” czy „Mój przyjacielu” w wykonaniu Krawczyka. „Takie tango”, „Bal wszystkich świętych” i „Jolka, Jolka pamiętasz” Budki Suflera. Tak się jednak złożyło, że w Gdyni okrągłe rocznice obchodzić będą też młodsi koledzy kultowych wykonawców. Już od 30 lat na scenie jest Papa D.; dawniej Papa Dance, znany z utworów takich jak „Kamikadze wróć” czy „Gdzie jest Ola”. 20-lecie świętuje Stachursky, który zagra swoje największe hity z „Typem niepokornym” na czele. Na tym tle Blue Cafe wygląda na początkujących, chociaż gra już 15 lat.

Zabawę poprowadzi mocna sześcioosobowa ekipa: Paulina Sykut i Maciek Rock, Maciej Dowbor i Anna Głogowska oraz Agnieszka Popielewicz i Krzysztof Ibisz. Północ przywitamy hitem „Power of love” w wykonaniu Sylwii Grzeszczak, a lampkę szampana wzniesiemy razem z prezydentem Gdyni Wojciechem Szczurkiem. Rok temu sylwestrowy toast transmitowany na antenach Polsatu, Polsatu2 i Polsatu News oglądało 5 mln 316 tys. widzów! A łącznie przed telewizorami i na placu Konstytucji w Warszawie, choć przez chwilę, z Polsatem bawiło się ponad 15 milionów widzów. W tym roku Polsat zamierza pobić ten rekord.

Sylwestrową Moc Przebojów w Gdyni organizuje Miasto Gdynia, Telewizja Polsat oraz Bałtycka Agencja Artystyczna współpracująca od lat z Telewizją Polsat przy Sopot TOPtrendy Festiwal oraz Top of the Top Festival.

[youtube_sc url=http://youtu.be/qE9afvMGfnE]


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze