fot. nadesłane

W Domu Kultury w Maszewie Lęborskim odbył się  Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie  w Cewicach oraz Dom Kultury w Maszewie.

fot. nadesłane
fot. nadesłane

W konkursie udział wzięli uczniowie siedmiu szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Cewice, zespoły wokalne i chóry. Każdy musiał wykonać trzy kolędy, w tym jedną w języku kaszubskim.

Po prezentacji konkursowej wszystkie zespoły udały się na poczęstunek, a jury na obrady. Czas oczekiwania na werdykt zebranym umilił zespół ,,ARKA TEDIEGO” Tadeusza Piryckiego. Poziom występów był naprawdę wysoki. Napięcie rosło z utworu na utwór.

Jury w składzie Paweł Słoniec (przewodniczący), Mariola Mądra – Nowak oraz Magdalena Badulska wyłoniło zwycięzców: I m-ce Zespół Szkół w Cewicach, II m-ce  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowinie oraz III m-ce Szkoła Podstawowa Polskich Olimpijczyków w Maszewie. Dalej znalazły się: Zespół -Szkolno Przedszkolny w Siemirowicach, Niepubliczna Szkoła w Popowie, Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi w Przerytem i Szkoła Podstawowa w Łebuni.

Wszyscy wykonawcy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Zarząd Główny ZKP, Wójta Gminy Cewice, GCK w Cewicach, DK w Maszewie Lęborskim, ZKP Oddział w Cewicach, leśników z rdLP Olsztyn, Poznań, Szczecin.

Patronat medialny nad imprezą objął Dziennik Bałtycki, Gazeta Kaszubska oraz Lebork24.info.

Galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.