sxc.hu

24 października w Krakowie rozpoczną się Targi Kiążki. Jest to największa tego typu impreza w Polsce. Targom już po raz trzeci towarzyszyć będzie Salon: Małe Ojczyzny. W tym roku Gospodarzami Salonu będa Kaszuby i Gdańsk!

sxc.hu
sxc.hu

Krakowskie Targi Książki to jedno z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń związanych z branżą wydawniczo-księgarską. W dniach 24-27 października juz po raz 17. Kraków stanie sie stolicą literatury. Nie zabraknie spotkań z autorami, wydarzeń kulturalnych, warsztatów i paneli branżowych. Ponadto podczas Targów rozstrzygane są najważniejsze polskie plebiscyty i konkursy m.in. przyznawana jest Nagroda im. J. Długosza, wręczana polskiemu autorowi za najbardziej wartościowe pozycje z dziedziny humanistyki wydane w naszym kraju.

Targi Ksiązki w Krakowie  to również Salony: Wydawców Szkół Wyższych, Wydawcow Katolickich, Nowych Mediów oraz Salon „Małe Ojczyzny’’. Ten ostatni zainagurowano w 2011 r., czyli w tym samym, w którym Targi zostały wpisane na listę wydarzeń kulturalnych towarzyszących polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Salon „Małe Ojczyzny” jest miejscem promocji kultury, literatury i tradycji regionów. Został on stworzony po to, by zwrócić uwagę na ich odrębność, specyfikę i znaczenie.

W tym roku Gospodarzami Salonu zostały Kaszuby i Gdańsk. Program merytoryczny Salonu Małe Ojczyzny – Kaszuby i Gdańsk współtworzą: Urząd Miasta Gdańska, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Instytut Kaszubski oraz Instytut Kultury Miejskiej. Mecenasami Salonu są samorządy Gdańska oraz Województwa Pomorskiego.

Poza licznymi dyskusjami na temat Kaszub i Gdańska, podczas Targów zaprezentowana zostanie wystawa pt. „Kaszubi i ruch kaszubski”. Nie zabraknie również stoiska z tradycyjną i współczesną muzyką z naszego regionu. Najmłodsi będa mogli razem zabawić się w „Kąciku edukacyjnym”. Kaszubskie klimaty odwiedzjący Targi zauważą także w restauracji, gdzie będą mogli poznać smaki znad morza. Dla tych, którzy odwiedzą Salon „Małe Ojczyzny – Kaszuby i Gdańsk” przygotowano też kaszubskie upominki i słodkości.

Impreza gromadząca średnio ponad 30 tys. czytelników i kilkuset autorów odbędzie się w hali Targi Kraków, przy ulicy Centralnej 41a.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.