fot. materiał prasowy

Serdecznie zapraszamy do udziału w specjalnej zbiórce żywności, która jest dedykowana właśnie dzieciom. Akcja Podziel się Posiłkiem rozpoczęła się już dzisiaj i potrwa do 5 października. Żywność będzie zbierana przez wolontariuszy w Słupsku, Ustce, Lęborku, Kępicach, Wicku, Luzinie, Pucku i Władysławowie.

fot. materiał prasowy
fot. materiał prasowy

Zarówno sklepy, w których zbierana będzie żywność, jak i punkty zbiórek na terenie sklepów będą odpowiednio oznakowane, wolontariusze będą posiadali specjalne identyfikatory. Najbardziej potrzebne produkty, rekomendowane przez Banki Żywności, to: olej, płatki śniadaniowe, gotowe dania dla dzieci, przetwory owocowe i rybne.

Po zbiórce, produkty zostaną przekazane organizacjom, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Są wśród nich szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży.

Akcja ma charakter ogólnopolski i organizowana jest przez 31 Banków Żywności w partnerstwie z firmą Danone w 2 500 sklepów w całym kraju. W akcję zaangażowało się aż 35 tysięcy wolontariuszy w całej Polsce. Jest to 9 edycja ogólnopolskiej zbiórki żywności Podziel się Posiłkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.