fot. KWP Gdańsk

We wtorek wieczorem dyżurny lęborskiej policji otrzymał informację o bmw, które zaparkowało na deptaku Al. Wolności. Jak się okazało kierujący był pod wpływem alkoholu a pasażer auta w trakcie interwencji zaatakował policjanta.

fot. KWP Gdańsk
fot. KWP Gdańsk

We wtorek po 21.30 dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie, iż na Al. Wolności w Lęborku ktoś wjechał bmw i tam zaparkował. Było to o tyle dziwne, że jest to deptak. Wysłani natychmiast na miejsce policjanci zastali przy pojeździe mężczyznę, który podawał się za właściciela pojazdu, lecz nie potrafił wskazać kto nim kierował. Od mężczyzny była wyczuwalny alkohol. Twierdził, iż pożyczył auto koledze. Chwilę później do policjantów podeszło jeszcze dwóch mężczyzn, również pod wpływem alkoholu. Jeden z nich był bardzo wulgarny i agresywny w stosunku do policjanta. Klął oraz popychał policjanta. Właściciela pojazdu oraz agresywnego mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Mieli ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu mężczyźni zostali przesłuchani. Właściciel pojazdu przyznał się do kierowania samochodem, odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Drugi zatrzymany mężczyzna odpowie za naruszenia nietykalności funkcjonariusza.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za naruszenie nietykalności funkcjonariusza do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.