fot. polskiedzieje.pl

Organizowany przez ponad 20 lat, cieszy się wielkim uznaniem profesorów akademickich oraz znanych osobistości ze Słupska – Turniej Wiedzy Historycznej z okazji 95. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbędzie się 8 listopada w Słupskim Ośrodku Kultury. Honorowy Patronat nad turniejem sprawuje senator RP Kazimierz Kleina, który ufunduje nagrody dla finalistów. Gazeta Kaszubska sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.

fot. polskiedzieje.pl
fot. polskiedzieje.pl

Jak przystało na prawdziwy turniej, organizowany jest także półfinał, w którym 3 najlepszych uczestników uzyska wymarzony awans do finału. Do półfinału mogą przystąpić uczniowie każdej szkoły ponadgimnazjalnej z powiatu słupskiego, tworząc drużyny składające się z dwóch osób. Drużyna która uzyska najwięcej punktów w etapie półfinałowym otrzyma puchar Prezydenta Miasta Słupska.

Finał odbędzie się pod okiem znanych ekspertów z zakresu Historii Polski. Finał podzielony jest na cztery etapy. W pierwszych, trzech etapach uczestnicy losują pytanie na które muszą udzielić poprawną odpowiedź. Ostatni etap turnieju jest najciekawszy, polega on na tym, że uczestnicy mają pod ręką przycisk, który po wciśnięciu daje sygnał prowadzącemu o przerwaniu czytania pytania. Osoba, która odpowie poprawnie otrzyma punkt, jeżeli jury nie usłyszy poprawnej odpowiedzi punkt zostanie zabrany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.