fot. KWP Gdańsk

Śledczy z gdyńskiej komendy pracujący nad sprawą rozbojów w placówkach bankowych na terenie Trójmiasta przedstawili 27-letniemu mieszkańcowi Gdańska łącznie 6 zarzutów dotyczących przestępstw na szkodę instytucji finansowych. Mężczyzna, który od 17 kwietnia przebywa w areszcie odpowie za rozboje dokonywane w okresie od października 2011 do kwietnia 2013 r. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

fot. KWP Gdańsk
fot. KWP Gdańsk

W dniu 22 lutego br. w jednym z banków w Centrum Gdyni miał miejsce rozbój. Sprawca, który posiadał przy sobie przedmiot przypominający broń sterroryzował obsługę i dokonał kradzieży pieniędzy z kasy.

Po intensywnym śledztwie policjanci z Gdyni współpracując z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 27-latka podejrzanego o to przestępstwo. Mężczyzna ukrywał się na terenie Sopotu. Usłyszał zarzut rozboju i decyzją Sądu trafił do aresztu, gdzie przebywa do chwili obecnej.

Śledczy wyjaśniający tą sprawę ustalili, że na koncie zatrzymanego mężczyzny są także inne podobne przestępstwa, których 27-latek dopuścił się w okresie od października 2011 r. do kwietnia 2013 r. Sprawca usłyszał kolejne zarzuty rozbojów dokonanych w placówkach bankowych w Gdańsku i Sopocie. Łącznie odpowiadał będzie za 6 przestępstw. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.