opis / fot. GK

W dniach 27 września-6 października w lasach na terenie Województwa Pomorskiego odbędą się szczepienia ochronne przeciw wściekliźnie zwierząt wolno żyjących-lisów. W związku z tym lepiej nie wchodzić do lasu.

opis / fot. GK
opis / fot. GK

Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o zaplanowanych szczepieniach zwierząt wolno żyjących-lisów. Przynęty ze szczepionkami zostaną zrzucone z samolotów. Mają one kształt plastrów. W środku umieszczony jest plastikowy pojemnik zawierający płynną szczepionkę. Po przegryzieniu przez lisa wytwarza immunologiczną odporność przeciw  chorobie. Przynęty, które były dotykane przez ludzi, są omijane przez  zwierzęta.

W związku z planowaną akcją lepiej w okresie około trzech tygodni od wyłożenia przynęt nie wchodzić do lasu, nie podnosić i nie dotykać przynęt, a także trzymać psy na uwięzi. Dla zwierząt gospodarskich bowiem kontakt z przynętą może okazać się szkodliwy. Należy wtedy skontaktować się z lekarzem weterynarii,a w przypadku kontaktu ludzi z przynętą z lekarzem medycyny.

Termin szczepień przeciw wściekliźnie może ulec przesunięciu ze względu na warunki atmosferyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.