W dniach 7-15 września na terenie województwa pomorskiego odbędą się „Dni Otwarte Projektów Unijnych”. Jest to największy w województwie cykl imprez promujących projekty unijne realizowane na terenie Pomorza.

dniotwarteprojetkowunijnych.pl
dniotwarteprojetkowunijnych.pl

W najbliższych dniach na terenie woj. pomorskiego odbędzie się ponad 150 imprez, które promować będą blisko 100 projektów realizowanych w naszym województwie. Wśród zaplanowanych atrakcji są m.in. festyny, koncerty, seanse filmowe, zawody sportowe, regaty, zwiedzanie projektów, wystawy, konkursy i zabawy dla dzieci, gry, spektakle teatralne i wiele innych. Jest to świetna okazja do tego, by zobaczyć, jakie inwestycje udało się z powodzeniem zrealizować w naszym regionie.

W ramach Dni Otwartych Projektów Unijnych w Lęborku będzie można zapoznać  się z efektami trzech spośród prowadzonych w ostatnim okresie projektów unijnych: „Baltic Rally – bałtyckie mistrzostwa amatorów w grach zespołowych, Program Południowy Bałtyk”, RECReate – rewitalizacja europejskiego szlaku kulturowego na obszarze Południowego Bałtyku – Pomorska Droga św. Jakuba, Rewitalizacja Centrum Lęborka.

7 i 8 września w hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Lęborku odbędzie się turniej finałowy o Puchar Południowego Bałtyku w piłce siatkowej zorganizowany w ramach projektu pn. „Baltic Rally – bałtyckie mistrzostwa amatorów w grach zespołowych, Program Południowy Bałtyk”. W czasie jego trwania odbędzie się również amatorski turniej siatkówki kobiet oraz turniej piłki nożnej jako imprezy towarzyszące.

Zakończenie turnieju finałowego w niedzielę 8 września o godz. 13.00 i to wtedy poznamy amatorskiego siatkarskiego mistrza z rejonu Południowego Bałtyku. Podczas tych dwóch dni promowana będzie aktywność ruchowa w wolnym czasie wraz z promocją zdrowego trybu życia.

W dniu 7 września będzie można wziąć udział w zwiedzaniu centrum Lęborka w korowodzie wzdłuż murów obronnych oraz zwiedzaniu baszt. Początek: róg ulic Staromiejskiej i Skłodowskiej, godz. 11.00. W tym samym czasie w baszcie nr 24 przy ul. Korczaka odbędą się warsztaty pisania „ze starego kałamarza” oraz pieczętowanie lakiem.

Od godziny 11.30 będzie można zwiedzać Sanktuarium św. Jakuba. Na godz. 12.00 zaplanowano zwiedzanie baszty nr 24 przy ul. Derdowskiego, koncert Zespołu Muzyki Dawnej „INCANTARE”, pokaz gry na instrumentach danych (lira korbowa)..

Szczegółowe informacje o imprezach odbywających się w ramach  Dni Otwartych Projektów Unijnych w Woj. Pomorskim na stronie: http://www.dniotwarteprojektowunijnych.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.