fot. materiał prasowy

4 września o godz. 12.00 odbędzie się otwarcie wystawy Muzeum Wsi Słowińskiej w malarstwie artystów nieprofesjonalnych  (po IV Międzynarodowym Plenerze Malarskim „Śladami Maxa Pechsteina”). Miejscem wystawy będzie znana wszystkim słupszczan słupska Herbaciarnia w Spichlerzu Richtera.

fot. materiał prasowy
fot. materiał prasowy

Rok 2013 jest rokiem jubileuszu 50-lecia Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, oddziału Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Z tej okazji w Spichlerzu Richtera (Herbaciarnia) została przygotowana wystawa obrazów kilkunastu artystów nieprofesjonalnych, którzy malowali Kluki w czasie tegorocznego IV Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Śladami Maxa Pechsteina” .

W plenerze uczestniczyło 15 osób: z powiatu słupskiego, powiatu cieszyńskiego (w ramach rozwijającej się wciąż współpracy tego powiatu z powiatem słupskim), powiatu Hezogtum Lauenburg (Niemcy; w ramach umowy o współpracy z powiatem słupskim), ze Słupska i Schwerinu (Niemcy: Stowarzyszenie Meklemburg – Vorpommern – kilkuletnia współpraca) oraz ze Szwecji.

Jubileusz 50-lecia Muzeum Wsi Słowińskiej był argumentem przemawiającym za tym, by tę edycję Międzynarodowych Plenerów Malarskich organizowanych przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Regionu Słowińskiego „KLUKA” zorganizować w Klukach. Pokłosiem Pleneru są prace będące malarską dokumentacją bądź wizją artystów na temat Muzeum Wsi Słowińskiej.

Wystawę będzie można oglądać codziennie w godzinach otwarcia Herbaciarni w Spichlerzu Richtera do końca października.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.