fot. archiwum

Już niewiele czasu pozostało na składanie wniosków o przyznanie nagrody za wybitne osiągnięcia w nauce lub sporcie. Najlepsi co miesiąc mogą otrzymać minimum 100 złotych.

fot. archiwum
fot. archiwum

W ramach programu „Wspieranie edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży” Burmistrz Miasta Lęborka przyznaje nagrody, które mogą mieć postać: nagrody rzeczowej lub finansowej.

Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: nauka, sport oraz kultura i sztuka. Mogą je otrzymać uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadpodstawowych oraz szkól wyższych.

O nagrodę mogą ubiegać się kandydaci, którzy posiadają stałe zameldowanie na terenie miasta Lęborka lub nie są zameldowani ale są uczniami szkoły, działającej na terenie miasta, nie ukończyli 26 lat przed upływem terminu składania wniosków, mają udokumentowane szczególne osiągnięcia w dziedzinach: nauka, sport, kultura i sztuka w roku poprzedzającym złożenie wniosku, w przypadku ubiegania się o nagrodę w dziedzinie nauka osiągnęli średnią ocen: uczeń minimum 4,8 a student minimum 4,5. O nagrodę mogą ubiegać się również absolwenci szkoły lub uczelni, którzy ukończyli ją w roku kalendarzowym, w którym przyznawana jest nagroda.

Wnioski o przyznanie nagrody w ramach programu mogą składać dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, pracownicy naukowi szkół wyższych, osoby upoważnione do reprezentowania instytucji kulturalnych i sportowych, sam zainteresowany (w przypadku, gdy jest osobą pełnoletnią), rodzice lub opiekun prawny. Należy je złożyć do 10 września, a w przypadku studentów ubiegających się o przyznanie nagrody w dziedzinie nauka do 5 października.

Warto zainteresować się tym programem, gdyż najniższa nagroda to ponad 100 złotych. Szczegółowe informacje na temat składania wniosków można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Lęborku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.