prof. Brunon Synak / fot. Wikipedia

Biblioteka Miejska w Lęborku zaprasza 8 października o godz. 18.00 na spotkanie z prof. Brunonem Synakiem i prezentację książki „Moja kaszubska Stegna”. Spotkanie poprowadzi Wanda Kiedrowska.

Opublikowane w 2010r. autobiograficzne wspomnienia miały w swoim zamierzeniu być kolejnym studium socjologicznym o Kaszubach. Na szczęście dla szerokiego grona czytelników powstała książka żywa, pokazująca drogę życiową ambitnego Kaszuby (stąd tytułowa stegna, po kaszubsku – ścieżka, dróżka).

prof. Brunon Synak / fot. Wikipedia

Napisana wartko i ciekawie obfituje w anegdoty, ciepłe opowieści o domu i wsi rodzinnej, w barwne opisy ludzi. Autor nie unika także trudnych dla niego tematów. Pisze o podpisaniu przez ojca volkslisty i własnej przynależności do PZPR. Ale tym, co szczególnie zostaje w pamięci po przeczytaniu wspomnień, jest wielka miłość do Małej Ojczyzny. Prawdziwa, nieudawana, wyssana z mlekiem matki.

Brunon Synak to profesor socjologii, polityk Platformy Obywatelskiej, wieloletni przewodniczący sejmiku województwa pomorskiego, a także były prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.