fot. KPP Lębork

W niedzielę wieczorem policjanci z Lęborka zostali wysłani przez dyżurnego do Chocielewka gdzie według zgłoszenia miał ganiać za rodziną pijany mężczyzna z siekierą. Gdy policjanci podjeżdżali na miejsce wskazany w zgłoszeniu mężczyzna biegał po podwórku za uciekającymi przed nim ludźmi.

fot. KPP Lębork
fot. KPP Lębork

Na widok policjantów napastnik odrzucił trzymaną w ręku siekierę i uciekł do garażu zamykając za sobą drzwi na klucz. Policjanci weszli do domu przez taras i tak w korytarzu zauważyli napastnika, który nagle zaczął biec w ich kierunku.

– Policjanci natychmiast obezwładnili mężczyznę, używając środków przymusu, gdyż napastnik nie reagował na ich polecenia, był pijany i bardzo pobudzony, miał w organizmie ponad półtorej promila alkoholu – relacjonuje Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy policji w Lęborku

Po zatrzymaniu, policjanci ustalili przebieg zdarzenia i stwierdzili zniszczenia powstałe na skutek działania pijanego mężczyzny – zniszczony siekierą samochód osobowy, połamane meble ogrodowe i wybitą szybę. Pokrzywdzoną w wyniku zajścia żonę napastnika przewieziono do komendy gdzie złożyła zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Dzisiaj zatrzymany 34 letni mężczyzna zostanie przesłuchany przez prokuratora i usłyszy zarzuty znęcania się nad rodziną. Policjanci będą wnioskować o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania w związku z jego zachowaniem w dniu interwencji. Za znęcanie się nad rodziną grozi nawet do 10 lat pozbawianie wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.