mat. prasowe

Pomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przeprowadzi dodatkowe postępowania konkursowe dla świadczeniodawców w Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej (AOS). Jest to szansa dla wielu poradni, które straciły kontrakty z NFZ.

mat. prasowe
mat. prasowe

Wczoraj odbyło się posiedzenie sejmowej komisji zdrowia podczas której prezes NFZ Agnieszka Pachciarz wyraziła zgodę na przeprowadzenie dodatkowych konkursów dla poradni specjalistycznych.

Wyniki ostatniego konkursu na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w latach 2013-2016 spowodowały, że od lipca z terenu województwa pomorskiego zniknęło ponad 300 poradni. Do centrali NFZ wpłynęło bardzo dużo odwołań od dyrektorów szpitali i przychodni. Protesty były też wśród mieszkańców i samorządowców. W międzyczasie odwołano ze stanowiska dyrektora pomorskiego NFZ Barbarę Kawińską, zarzucając jej m.in. złą organizację pracy Oddziału oraz brak dialogu społecznego z pacjentami i podmiotami ochrony zdrowia, zwłaszcza w przypadku przeprowadzonych konkursów w zakresie AOS.

Uzupełniające konkursy dotyczyć będą pięciu zakresów: hematologii, genetyki, chorób zakaźnych, nefrologii oraz położnictwa i ginekologii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.